Як вибрати робот-газонокосарку?

Прогулявшись вулицями увагу на себе звертають ідеальні клумби із зеленим газоном. Безперечно, такі галявини стають забарвленням парків, скверів та цілих площ. Любителі зелені прикрашають газоном власні ділянки у дворах. Але за такою красою стоїть колосальна праця. Щоб газон був доглянутим та радував око, його періодично необхідно стригти та рівняти. Вручну цей процес займає багато часу та сил. Саме це і стало поштовхом для технічного прориву у сфері робототехніки з догляду за газоном.

Що означає самохідна газонокосарка чи робот-газонокосарка? Це прилад, здатний самостійно виконувати стрижку трави. Принцип роботи робота-газонокосарки подібний до звичайної газонокосарки, але відрізняє його повна автономність, що дає йому ряд переваг перед його попередником. На ринку робототехніки представлена ​​різноманітність цих побутових приладів. Вони поділяються і за призначенням. Є роботи газонокосарки для обробки полів для гольфу, величезних садів та інших комерційних площ. Але в цій статті ми поговоримо про те, на що здатний робот газонокосарка і який пристрій стане ідеальним для Вас у побуті.

Стаття актуальна на Березень 2022 року!

Інформація у цій статті оновлюється в міру появи нових нюансів у роботі роботів для стрижки газону. Ми стежимо за всіма змінами як у конструкційних, так і програмних особливостях даних пристроїв.

 

Короткий зміст:

  1. Кому потрібен робот-газонокосарка?
  2. З чого складається?
  3. Принцип роботи
  4. Параметри ділянок
  5. Управління
  6. Безпека
  7. Відмінності у ціні
  8. На що звернути увагу при покупці

Кому необхідний такий робот?

  • Любителям робототехніки та новинок технічного прогресу, які стежать за нововведеннями та хочуть на власному досвіді перевірити всі переваги даного приладу;
  • Власникам великих газонів, які не хочуть витрачати час і сили, для косовиці вручну, а також з метою економії на садівнику;
  • Чудовий варіант для любителів здивувати оточуючих, адже автономна газонокосарка викликає інтерес, а ідеально підстрижений газон захоплення.

З чого складається робот газонокосарка?

Зовні робот є невеликим пристроєм, виконаним із міцного водонепроникного пластику, завдяки чому роботу не страшні опади.

Корпус. На корпусі зазвичай знаходиться ручка для зручного транспортування приладу та велика червона аварійна кнопка, якою користуються у разі якщо прилад необхідно екстрено зупинити.

Колеса. Пересувається робот за рахунок трьох-чотирьох коліс, виконаних із пластику. Вони легко і безшумно здатні провозити робота навіть по горбках або дрібним гілкам.

Ріжучі ножі. Призначені для зрізання трави розташовані знизу корпусу. Ножі поділяються на два типи:

  • Вільноплаваючий – найчастіше пластиковий диск із закріпленими по колу лезами-лопатями. Працює практично безшумно. З мінусів – через свою конструкцію та розташування, залишають маленькі нескошені ділянки трави вздовж парканів або будівель, шириною 2-5 см. А також не зможуть зрізати стебла грубих рослин;
  • Сталеві ножі із загостреними кромками – такий тип ножів краще впораються з насадженнями, на яких присутні рослини, з більш товстими стеблами. Косарки, в яких дані леза зміщені трохи вбік, здатні скошувати траву навіть впритул до будівель, не залишаючи не прокошений периметр.

Док-станція. Зарядний пристрій та місце його базування. Саме виїжджаючи з неї робот починає цикл стрижки. Якщо док-станція обладнана навісом, вона також є укриттям для робота в разі негоди.

АКБ. Акумуляторна батарея дає можливість працювати автономно без додаткового джерела живлення. Вони бувають різних ємностей та складаються з різних хімічних елементів. Чим вищий показник мАг, тим довше вистачить заряду.

Датчики. Крім того, роботи оснащені спеціальними датчиками, які дозволяють контролювати його переміщення розпізнаючи перешкоди та запобігаючи пошкодженню. Також є низка датчиків, які відповідають за безпеку.

Панель управління. У різних моделях розташована по-різному, як у задній частині, так і у верхній частині корпусу (відповідно має захисну кришку).

Як працює робот газонокосарка

Після того, як установка робота-газонокосарки закінчена, він може вирушати на косовиці. Після того, як Ви запустили і відправили вашого робота на косовиці, прилад починає роботу. Дані роботи пересуваються часто хаотично, але деякі прилади працюють по спіралі, зигзагоподібно або змійкою. Більш кращим є все ж таки хаотичний рух, так як при тій же якості скосу, робот не залишає після себе жодних слідів від коліс та наїждженої колії. Завдяки цьому зберігається презентабельний вид газону.

Висоту скосу трави можна самостійно регулювати за допомогою спеціальної рукоятки, що обертається, на корпусі пристрою. За рахунок неї змінюється положення ножів, тобто їх можна підняти або опустити вниз.

Оскільки кошики для збору трави в таких пристроях не передбачені, одразу виникає питання: куди робот-газонокосарка подіє траву? Гострі леза ножів подрібнюють газон настільки, що він створює ефект мульчування. Тобто скошена трава стає природним добривом для ґрунту внаслідок перегнивання.

Мульчування газону має низку переваг: можливість без зусилля та додаткових витрат отримувати якісний та органічний матеріал для добрива. Газон захищається від пересихання і сповільнюється зростання бур'янів. Не варто переживати про те, що мульча перетворитися на гниюче болото-скошена трава рівномірно розподіляється по ділянці, а регулярне використання гарантує більш щадне і дрібне подрібнення, в результаті чого Ви маєте ідеальний газон з якісним природним добривом.

На яких ділянках може працювати робот-газонокосарка?

На які ділянки розраховано цей пристрій? Цей показник безпосередньо залежить від параметрів самого пристрою. Виробники вказують параметри та максимальну площу на якій здатні працювати прилади. Зазвичай для побутового застосування є лінійки, які здатні обробляти від 3х до 50 соток. Але найпотужніші можуть справлятися зі зрізом трави до 2,5 Га.

Самохідна газонокосарка не призначена для роботи на дуже нерівних поверхнях, тому сама ділянка, що прибирається, повинна бути відносно рівною. Для коректної роботи робота допускається горбики та западини, які не значно вплинуть на його пересування та якість збирання. Але використовувати його на ділянці не вдасться.

Якщо на ділянці є нахили або пагорби – ознайомтеся з тим, на яких нахилах здатний працювати пристрій. Зазвичай показник кожного приладу різний і становить 20-30% нахилу. Найпотужніші пристрої можуть долати кути нахилу до 45%.

Зверніть увагу, щоб протектор у ваших коліс був глибокий і з чітким малюнком. Завдяки цьому прилад не ковзатиме на вологій траві.

Робот призначений для газонної трави. На дуже товсті стебла робот не розрахований, а дикорослі стебла можуть призвести до поломки ножа.

Чи можуть соснові шишки чи гілки пошкодити робот газонокосарку? Шишки, гілки та інше дрібне сміття варто прибирати з газону. Такі предмети не можуть нашкодити роботі, але ножі зношуватимуться в рази швидше. Також вони можуть погнути ножі, через що продуктивність робота буде меншою.

Керування роботом

Окрім панелі керування на корпусі приладу, хорошим роботом можна керувати дистанційно за допомогою програми у смартфоні. Такий зручний посібник відкриває масу можливостей для користувача. Як робот газонокосарка працюватиме вибирати тільки завдяки вибору режимів роботи.

Повний контроль над пристроєм дозволяє отримувати повідомлення на ваш телефон або планшет, які ознайомлять Вас з повною звітністю про косовище, повідомлять про місцезнаходження робота і цикл косіння. Можливість програмування роботи наперед дозволять забути про пристрій та насолоджуватися вільним часом – система сама відправить робота на косо в поставлений Вами час.

Як і всі роботизовані прибиральники, газонокосарку також можна інтегрувати в систему розумний будинок. Таким чином система зможе сама запускати в роботу пристрій, навіть за відсутності господарів.

Обмеження площі, що забирається

Головна перевага робота-газонокосарки це його автономність. Але як же робот сам розпізнаватиме площу, на якій йому необхідно працювати, не заїжджаючи за її межі?

Щоб робот чітко розумів кордони, за які йому не потрібно заїжджати, необхідно обмежити ділянку, що забирається. Існує два способи визначення робочої зони:

Обмежувальний кабель – стандартний та найпоширеніший у бюджетних пристроях обмежувач, який зживає себе. Установці кабелю для робота газонокосарки слід приділити належну увагу, адже саме він буде контуром площі поверхні, що скошується. Спеціальний кабель підключають до док-станції і розтягують по периметру ділянки, закріплюючи його за допомогою кілочків у землі. Замкнений контур допомагає створювати базу. Саме по даному кабелю робот і орієнтується у межах ділянки. Деякі виробники радять вкопувати кабелі прямо у ґрунт. Найчастіше кабелі пофарбовані в зелений колір та підходять для розмітки невеликих ділянок.

Датчик трави. Такими датчиками оснащені дорожчі моделі роботів. Такий спосіб обмеження дає роботу повну свободу дій. Наїжджаючи на землю, доріжки або інші, що не підлягають косіння території, робот самостійно визначає, що заїхав не туди і повертається назад на газон.

Додатковим рівнем для зонування стануть захисні стрічки. Крім основного обмежувального дроту, зону, в яку пристрій не повинен в'їжджати, можна так само захистити магнітною стрічкою. Такий обмежувач зручний, у разі є на галявині є предмети, які знаходяться там тимчасово: садові меблі, мангал тощо.

Крім того, система багатозональності дозволить вашому приладу скошувати рослинність на декількох ділянках. Робот автоматично, без перепрограмування, переїде на іншу ділянку, закінчивши свою роботу на першому. Ця функція дуже зручна тим, у кого ділянка розділена і має чітку зональність.

Після закінчення циклу косовиці робот самостійно вирушить на базу підзарядки. Також на базу робот оговтується у випадку, якщо заряд батареї знаходиться на мінімумі. Час роботи на акумуляторній батареї залежить від багатьох факторів: ємності самої батареї, вологості трави, типу ландшафту, жорсткості трави, що скошується, і т.д. У середньому роботи працюють одному заряді 1,5 години. Якщо Ваш робот має функцію автоматичного розподілу навантаження, то це допоможе заощадити час косіння та заряд батареї. Робот самостійно обчислить густоту та висоту трави, тому встановить актуальну швидкість косовиці.

Безпека

Оскільки газонокосарки оснащені гострими ножами, безпека даного пристрою продумана до найдрібніших деталей. Насамперед безпека пристрою забезпечує оснащеність різними датчиками.

Датчики робота-газонокосарки виконують такі функції:

Датчик торкання чи зіткнення При зіткненні з будь-яким предметом робот газонокосарка самостійно визначає перешкоду, повертається та їде об'їжджає перешкоду.
Датчики нахилу та підйому Дані датчики дозволяють розпізнавати рівень нахилу на ділянці, запобігаючи перевороту або падінню пристрою з пагорба. Якщо прилад все ж таки перекинеться – ножі відразу перестануть обертатися.
Датчик дощу Косити мокру траву набагато складніше, тому при опаді робот самостійно оправиться на базу, де перечекає негоду.
Датчик розпізнавання перешкод Більше нові моделі пристроїв, за рахунок можливості побудови карти ділянки, можуть самостійно визначати перешкоду висотою понад 10 см, і об'їхати не врізаючись у неї.
Датчик для зупинки ножів При підйомі корпусу над землею, наїзді на якусь перешкоду, або просто якщо робот не виявляє рослинність – прилад самостійно зупинить обертання ножів.

Так само крім безпеки під час функціонування пристрою, захистити необхідно і сам робот. Протиугінний захист представлений у вигляді датчика несанкціонованого використання. Хороші пристрої оснащені сигналізацією або PIN-кодом, без якого пристрій не зможе розпочати свою роботу. Вбудований GPS дозволить у режимі реального часу спостерігати за місцем розташування робота через смартфон.

Відмінність роботів різних цінових категорій

Кожен розуміє, що від ціни залежить і якість приладу. Тому радимо ознайомитись із порівняльною таблицею роботів газонокосарок різних цінових категорій.

  Низька цінова  категорія Середня цінова категорія Роботи преміум класу
Якість складання Низька якість комплектуючих та складання Хороша якість складання та комплектуючих Високоякісні матеріали та точне, якісне складання
Датчики Відсутність важливих датчиків, що знижує безпеку приладу Достатня кількість датчиків для безпечного функціонування Обладнано всіма необхідними датчиками, завдяки чому повністю безпечні під час експлуатації 
Акумулятор Низька ємність акумулятора та недовговічний хімічний склад Середня ємність акумулятора та хороший хімічний склад Висока ємність акумулятора та найкращий хімічний склад
Програмні функції Не оснащені датчиком GPS та пристроєм Bluetooth. Необхідне програмування вручну. Немає програмних наворотів. Обладнано датчиком GPS та пристроєм Bluetooth. Мають можливості у додатку для смартфонів. Можливість програмування та контролю над пристроєм дистанційно. Обладнано датчиком GPS та пристроєм Bluetooth. Мають розширені можливості у додатку для смартфонів. Можливість програмування та розширеного контролю над пристроєм дистанційно
Сервісне обслуговування Можливо часто звертатися до сервісної служби через низьку якість матеріалів  При грамотній експлуатації випадки поломок трапляються рідше Випадки поломок та програмних збоїв при грамотній експлуатації рідкісні

Окрім всіх перерахованих вище технічних характеристик роботів газонокосарок, недоліком бюджетних варіантів є відсутність програмних функцій, датчика трави, високий рівень шуму, маленька потужність двигуна і недовговічність конструкції. Щоб уникнути невдалої покупки, радимо ознайомитися з компаніями-лідерами у сфері розробки роботів-газонокосарок.

Лідери у виробництві роботів газонокосарок

Robomow. Саме ця компанія, заснована в Ізраїльському місті Пардес, випустила перший у світі робот газонокосарки у 1997 році. Продукція компанії Robomow відрізняється відмінною якістю матеріалів та косовиці, високою продуктивністю та зручністю управління. Не дарма компанія наразі успішна у багатьох країнах світу, і є флагманом у даній галузі роботизованої техніки.

Husqvarna. Шведська компанія Husqvarna є одним з найбільших у світі виробників садової техніки, у тому числі й роботів газонокосарок.

AL-KO. Історія успіху бере свій початок ще з 1931 року. Саме тоді, в Гроскетці, і почала своє існування фірма, яка наш час продає свою високоякісну продукцію у всіх куточках світу. У тому числі й роботи газонокосарки.

Що ще брати до уваги при покупці?

  • Надійний виробник. Рекомендуємо ознайомитися з тим, як працює самохідна газонокосарка того чи іншого виробника, за допомогою відео-оглядів, або почитати відгуки реальних покупців;
  • Швидкість роботи. Саме від цього показника залежить, яку площу покосить Ваш пристрій за той чи інший час. Зазвичай роботи-газонокосарки здатні проїжджати до 3 км за годину. Показник може коливатися у разі, якщо поверхня, що скошується, буде нерівною або являти собою схили. У такому разі роботу необхідно буде виїжджати на пагорби, що вплине на його швидкість;
  • Ширина косовиці. Чим вище показник, тим швидше буде проходити стрижка. Зазвичай показник може бути від 20 до 80 см;
  • Безпека. Чим більшою кількістю датчиків оснащено пристрій, тим безпечніше буде проходити його експлуатація;
  • Акумулятор. Чим вище об'єм акумуляторної батареї – тим довше пристрій може працювати автономно без підзарядки. Також варто звернути увагу на те, з чого виконаний акумулятор. Найпоширенішими є літій-іонні батареї, хоча іноді зустрічаються і свинцево-кислотні;
  • Рівень шуму. Важливим критерієм також є рівень шуму, тому якщо Вас цікавить робот для побутового застосування, радимо вибирати роботів з вільноплаваючим ножем, оскільки вони є практично безшумними;
  • Функція скошування кромки. Ця функція дозволить вам позбутися непрокошеної трави по краях газону. У таки роботів ріжуча система смішна до краю корпусу робота.
  • Навігація. Якщо Ви хочете мати дійсно автономний пристрій для стрижки газону, докладіть зусиль, щоб Ваш робот був оснащений функціями зональності.

Покупка робота

Найголовнішим критерієм при покупці є якість пристрою. Тому радимо не нехтувати цим пунктом та купувати прилад лише у офіційного дилера на території Вашої країни. Заздалегідь ознайомтеся з наявністю у вільному продажу змінних розхідників та запчастин.

Сподіваємось стати для Вас пізнавальною, а головне – корисною. Вибір між самохідною чи несамохідною газонокосаркою залишається за Вами. Але тепер знаючи пристрій робота-газонокосарки, як вибрати, його функції і який стане якісним для роботи в побуті, Ви зможете більш відповідально підійти до покупки свого помічника.

Як вибрати робот-пилосос власнику домашньої тварини?

Кожному щасливому власнику домашнього вихованця знайома проблема вовни на підлозі та килимах, особливо ця проблема значна для тих, хто страждає на алергію або виховує маленьких дітей. Щоб полегшити прибирання у квартирах та будинках, люди часто набувають різної побутової техніки. Найкращими пилососами для збирання шерсті тварин стали роботи пилососи. За короткий час вони стали популярними та затребуваними.

Перед вибором важливо знати, що слід врахувати при купівлі роботів, їх технічні характеристики та функціонал. Цю інформацію Ви можете знайти в нашій докладній статті про те, як вибрати робот пилосос і як він влаштований взагалі. А ця стаття допоможе розкрити найважливіші нюанси щодо вибору робота-пилососа для власників домашніх тварин.

Стаття є актуальною на Лютий 2022 року!

Інформація у цій статті оновлюється в міру появи нових нюансів у роботі роботів пилососів, що рекомендуються для власників тварин. Ми стежимо за всіма змінами як у конструкційних, так і програмних особливостях даних пристроїв.

 

Зміст:

  1. Чому робот-пилосос
  2. Типи щіток
  3. Типи фільтрів
  4. Пилозбірник
  5. Рух та управління
  6. Безпека
  7. Контакт з тваринами

Чому варто купити робот пилосос власнику домашньої тварини

Традиційний пилосос не справляється з цією проблемою. Основною проблемою є важкодоступні місця, наприклад: під тумбочками, ліжками та іншими меблями, яких звичайний пилосос не має доступу. Так як вихованці часто линяють, отже, і прибирання має бути щоденним. А людям, які страждають на алергію – кілька разів на день.  Звичайні пилососи вимагають участі людини в процесі збирання.

Цих недоліків позбавлені роботи пилососи. Вони не тільки найкращі пилососи для збирання шерсті тварин, а й абсолютно автономні, завдяки чому не вимагають участі людини в процесі збирання.

Незважаючи на свої невеликі розміри, пилососи якісно та швидко проводять прибирання приміщень.  Крім того, їх можна програмувати на прибирання, у зручний для Вас час на кілька днів уперед. Таким чином, робот самостійно в заданий час почне свою роботу в потрібному місці.

Як вибрати робот пилосос для збирання вовни?

Типи щіток робота

Ефективно очистити підлогу та килимові покриття допомагає вбудована турбощітка. Дістати сміття з кутів робот може завдяки бічним щіткам, направивши його до основної щітки.

Основна турбощітка буває декількох видів:

  • Ворсяна. Добре справляється з дрібним сміттям, але на даний тип щітки сильно намотується шерсть і волосся. Очищати такий тип щітки теж досить складно та довго;
  • Пелюстка. Гірше відтирає протоптаний пил, але на цей тип щітки менше намотується шерсть і волосся. Очищати такий тип щітки досить легко;
  • Подвійна комбінована або подвійний валик. Поєднує переваги обох типів щіток.

Також існують роботи без основної щітки. Вони просто всмоктують все сміття, вовну та волосся, але не відтирають притоптаний пил та сміття.

Зазвичай до комплектації до роботи передбачені спеціальні лопаточки для очищення турбощітки.

Звертайте увагу так само на потужність двигуна, адже чим він потужніший, тим ефективнішим буде всмоктування сміття та робота щіток.  Для прибирання житла з тваринами бажана потужність пилососа від 500 Вт

Типи фільтрів робота

Все сміття зібране пилососом проходить через спеціальні фільтри. Незамінною функцією стала фільтрація повітря, що виходить. Робот поглинає забруднене повітря і пропускаючи через свої фільтри випускає назовні вже очищений. Таке очищення не може не тішити людей, які страждають на алергію.

Існує три типи фільтрів:

  • Standart – призначені для фільтрації повітря, що виходить з пилососа, затримуючи дрібні частинки пилу та іншого сміття;
  • HEPA – також затримує сміття при виході повітря назовні. Здатний затримати навіть найдрібніший пил до 3 мікронів;
  • Ultra Performance – вловлює вдвічі більше дрібних частинок. Оснащений захисною сіткою, що продовжує термін експлуатації фільтра.

Фільтри легко знімаються та встановлюються. Завдяки цьому, якщо він заб'ється, його можна легко витягти і так само легко очистити від сміття. При регулярному використанні робота рекомендується проводити заміну фільтра раз на 2-3 місяці.

Сміттєвий контейнер

Захоплене з підлоги сміття потрапляє в спеціальний контейнер, в якому він і збиратиметься. Варто звертати увагу на роботів з великою місткістю пилозбірника, так як шерсть об'ємніша за будь-який інший побутовий пил. За рахунок цього пилозбірники частіше заповнюються, внаслідок чого вони вимагають більш частого очищення. При очищенні пилозбірника рекомендується не тільки його витрушувати від сміття, а також промивати водою.

Якщо ви хочете рідше брати участь у процесі очищення пилозбірника, то для деяких роботів передбачено функцію самоочищення. У станції для підзарядки передбачений спеціальний мішок, в який робот зможе самостійно скидати все сміття, що накопичилося. Все що потрібно від Вас – час від часу замінювати мішок і прибирати вже заповнений.

Рух робота

Ефективне пересування як на гладких поверхнях, так і на килимах забезпечують прогумовані коліщатка, які без проблем заїжджають на доріжки, килими та пороги до 2 см заввишки. З цим можуть впоратися навіть найменші пилососи, але хороших виробників.

Траєкторію руху робот будує завдяки спеціальним датчикам руху. Функція побудови карти вбудована в робот забезпечує запам'ятовування приміщення, що прибирається, завдяки чому пристрій здатний розпізнавати меблі і різні перешкоди, і більш якісно прибирати кути, навколо ніжок меблів та інші важкодоступні місця. Завдяки запам'ятовуванню карт кількох приміщень, а в деяких пристроях ще й кількох поверхів, робот працює абсолютно автономно, не вимагаючи участі людини.

Для більш якісного очищення рекомендується купувати відносно низькі роботи пилососи для зручного доступу до ділянок, що знаходяться під меблями. Зазвичай висота приладів не перевищує 10 см, але деякі роботи пилососи досягають до 5 см заввишки.  Так само маленькі пилососи для будинку здатні маневрувати навіть у малогабаритних приміщеннях з великою кількістю меблів, не втрачаючи при цьому якість прибирання.

Керування

Керування роботів пилососів відбувається через пульт Д/У, кнопками на корпусі, через голосову колонку або додатком у смартфоні. Останнє – найзручніший і максимально простий спосіб керування. Спеціальна програма, яка підтримується як на Android так і на IOS, відкриває розширені можливості та функції в експлуатації робота. Програма здатна надавати звітність та можливості змінювати параметри циклу прибирання в режимі реального часу, а також задавати параметри на майбутні прибирання.

Кращими роботами пилососами для збирання шерсті тварин стануть ті, які оснащені локальним прибиранням у заданій зоні. Ця функція дозволяє заощаджувати час на очищенні поверхні шляхом відправлення приладу працювати на конкретній ділянці. Таким чином Ви можете запрограмувати робот прибирати, наприклад, в зону або кімнату, в якій найчастіше знаходиться Ваш вихованець, і де скупчення шерсті відповідно вище. Після закінчення циклу збирання робот самостійно вирушить на станцію для підзарядки.

Так само зручною функцією для господарів вихованців є програмування прибирання за часом. Тобто Ви можете задати цикл прибирання на час, коли, наприклад, вихованець буде на прогулянці. 

Безпека

Незамінною функцією, щоб убезпечити як прилад, так і тварину, стане віртуальна стіна – невеликий пристрій з ІЧ-променем, зчитуючи який робот пилосос не переїжджає за її межі. Такими ж функціями має і спеціальна стрічка, яку ви можете помістити на підлогу, і робот не переїжджатиме її. Сучасною альтернативою таких девайсів стане функція встановлення заборонених зон у додатку, просто наголосивши на карті приміщення.

Такі бар'єри зможуть захистити куточки з годівницями або туалет вихованця, не давай роботу стикатися з ними.

Було таке, що прилад десь застряг і завдяки безшумній роботі робота пилососа пошуки пристрою занадто тривалий процес, оскільки робот може бути де завгодно. Для таких випадків у смартфоні є спеціальна функція, яка дозволяє легко та швидко визначити місцезнаходження пристрою. Натисканням однієї кнопки робот почне видавати гучні звуки, що допоможе швидко знайти прилад у будинку.

Так само власникам вихованців не варто турбуватися про те, що робот завдасть якоїсь шкоди його вихованцю. Кращими для тварин роботів пилососів робить оснащеність такими датчиками, що здатні зчитувати навіть перешкоди, що пересуваються.  Так що не варто турбуватися, хвости та лапи Ваших улюбленців у повній безпеці.

Контакт з тваринами

Що стосується поведінки тварин, то реакція на такий пристрій може бути різною. Найчастіше собаки і робот пилосос відмінно порозуміються між собою через час. Зазвичай потрібно трохи почекати, щоб Ваш вихованець звик до того, що робот постійно катається по дому, що в результаті викликає повну байдужість. Але незважаючи на те, що робот безпечний для тварини, все-таки залишати прилад наодинці з вихованцем надовго не рекомендується.

Так само як і собаки, коти та роботи пилососи не заважають існуванню один одного. Але якщо Ваш вихованець полохливий, агресивний або грайливий, радимо звернути увагу на роботи пилососи з низьким рівнем шуму та тихою роботою, щоб пилосос не лякав Вашого улюбленця.

Покупка робота

Ознайомившись із рекомендаціями щодо вибору робота, не варто ставити на другий план сам процес купівлі робота. При виборі пристрою зверніть увагу на розхідники та змінні фільтри. Вони обов'язково мають бути у вільному продажу. Ознайомтеся з рейтингами та відгуками на різні моделі пилососів.

Так само продавець зобов'язаний забезпечити Вас гарантією.  Немаловажно і наявність сервісного обслуговування, щоб у разі несправності або проблемної роботи робота Ви могли звернутися за допомогою до фахівців. Купуйте товар лише у перевіреного та офіційного дилера на території Вашої країни.

Як вибрати робот-пилосос власнику будинку?

У сучасному світі більшість рутинних справ сучасні люди переклали на автоматизованих помічників. Завдяки цьому швабри та віники залишилися у минулому, а асортимент побутової техніки став поповнюватись роботами пилососами. Роботи пилососи – автоматизовані прибиральники, призначені для прибирання підлогових покриттів та килимів від пилу та іншого сміття, які працюють абсолютно автономно.

Але який же робот пилосос стане найкращим для дому? Якщо Ви вже ознайомилися з нашою докладною статтею про вибір та 100 пристрої пилососа взагалі, то в цій статті пропонуємо ознайомитися з тим, який робот пилосос купити для дому.

Стаття є актуальною на Березень 2022 року!

Інформація у цій статті оновлюється в міру появи нових нюансів у роботі роботів пилососів, що рекомендуються для власників будинків. Ми стежимо за всіма змінами як у конструкційних, так і програмних особливостях даних пристроїв.

 

Зміст:

  1. Чому робот-пилосос?
  2. Площа прибирання
  3. Якість прибирання
  4. Збір сміття
  5. Навігація та керування
  6. Безпека

Переваги роботів пилососів у великих будинках

Чому варто вибирати роботи пилососи для великих будинків:

  • Повністю автономна робота. Від Вас потрібно лише встановити режим прибирання;
  • Зручне керування пультом Д/У, додатком у смартфоні, голосом або просто кнопками на корпусі;
  • На відміну від традиційного пилососа працює на акумуляторі , завдяки чому не містить проблеми вічної перестановки шнура з однієї розетки в іншу;
  • Обладнаний різними датчиками, які забезпечать об'їзд перешкод;
  • Компактність пристрою, що гарантує якісне прибирання навіть у важкодоступних місцях;
  • Незамінна знахідка для власників великих будинків, які хочуть заощадити на обслуговуючому персоналі або він не викликає довіри;
  • Відмінно підходять для алергіків, власників вихованців або в будинок з маленькими дітьми, оскільки щоденне прибирання в таких будинках просто необхідне.

Площа збирання

Роботи пилососи, незважаючи на свої маленькі габарити, мають досить високу потужність двигуна. Розмірковуючи про те, які пилососи краще для дому слід пам'ятати, що чим вища потужність робота, тим ефективнішим і якіснішим буде проводитися прибирання.

Кажучи про площу збирання, слід згадати, що площа збирання залежить від обсягу акумулятора. Оскільки роботи пилососи не мають дротів, то прибирають вони виключно на акумуляторі. У середньому заряду акумулятора роботів пилососів вистачає на 150 хвилин збирання. За цей час робот встигне прибрати до 250 кв. поверхні.

База підзарядки

У разі зниження заряду акумулятора робот самостійно відправляється на базу підзарядки. Як тільки робот отримає сигнал про те, що батареї заряду залишилося мало, прилад самостійно відправиться і стане на базу підзарядки. Також вони здатні самостійно визначати скільки заряду батареї їм необхідно для того, щоб закінчити прибирання. Таким чином робот зарядиться не до кінця, а вирушить закінчувати цикл збирання. Після повного завершення роботи робот відправиться на базу підзарядки для повного заряду акумулятора. Середній час повної зарядки батареї – 2-3 години.

Якість прибирання

Багато хто вважає, що такий маленький прилад не здатний якісно прибирати приміщення. Насправді ж прибирання роботом пилососом нічим не поступається традиційному, а є навіть ефективнішим. За допомогою своїх малих габаритів він чудово проїжджає навіть у важкодоступні місця. Сила всмоктування робота пилососа топ рівня наближається до сили всмоктування традиційного пилососу. Також він чудово справляється не тільки з великим сміттям, а ще й з дрібними частинками до 2 мікрон. Щоб детальніше розібратися з якістю прибирання роботом пилососом, пропонуємо розглянути таблицю здібностей приладу на різних типах покриттів.

Здатність збирання на різних поверхнях

Гладкі поверхні (паркет, ламінат, лінолеум, кахель, наливна підлога) – Не завдають особливого клопоту в процесі збирання
– Завдяки прогумованим коліщаткам не ковзає поверхонь 
– Якісно прибирають навіть самий засохлий бруд
– У деяких моделях передбачено функцію вологого прибирання. Такі роботи можуть додатково протирати поверхню від пилу.
Килими та доріжки – Потужність сучасних пристроїв допомагає очищати ворсисті поверхні до 2см заввишки
– Прогумовані коліщата без проблем завозять робот на килими та доріжки
– Вбудовані турбощітки здатні намотувати на себе волосся та шерсть Ваших домашніх улюбленців
– Швидко та якісно прибирають килимові покриття

Типи щіток

Сучасні роботи пилососи оснащені основною турбощіткою та бічними щітками, які допомагають якісно прибирати сміття навіть у кутах. За рахунок свого швидкого обертання турбощітка чудово справляється з великим і дрібним сміттям, прибираючи так само шерсть і волосся.

Основна щітка буває кількох видів, їх плюси та мінуси ми розбирали в цій статті.

  • Ворсяна;
  • Пелюстка;
  • Гумова або силіконова;
  • Подвійна комбінована.

Вологе прибирання

Окрім стандартного прибирання, деякі моделі гаджетів також оснащені функцією вологого прибирання. Знизу корпусу розташовується ганчірка з мікрофібри, яка змочується водою, яка надходить з резервуара, розташованого всередині приладу. Повноцінне миття підлог ця функція замінити не здатна, але з пилом на поверхні впоратися. Правда до певного часу, ганчірка забруднюється і починає розвозити бруд.

Якщо Ви хочете акцентувати увагу саме на повноцінному миття підлог, відмінно для цієї справи підійде робот-полотер. У таких пристроях прибирання сміття йде на другий план. За рахунок своєї рухомої платформи внизу корпусу створюється ефект «відтирання» статі. Усередині таких роботів розташовані баки з водою, яку розпилює робот на підлогу. Завдяки ганчіркам із мікрофібри прикріпленим до рухомої платформи прибирання поверхонь проходить якісно і без розлучень.

Збір сміття

Очищення пилососу

Все сміття, яке пилосос збирає під час циклу прибирання, потрапляє в спеціальні контейнери, які розташовані в корпусі пристрою. Вони легко виймаються та очищаються. Варто зауважити, що чим більше контейнер для сміття, тим більше сміття здатне в нього уміститися. Для великих будинків рекомендується вибирати великі контейнери. Хороші пилососи для будинку оснащені великими кошиками для сміття, які здатні вмістити близько 500 мл.

Док станція

Найсучасніші пилососи для будинку оснащені додатковою функцією автоматичного скидання сміття. Тобто, як тільки робот отримає сигнал про те, що в пилозбірнику більше не залишилося місця, він самостійно оправиться на станцію підзарядки і скине все сміття у вбудований в базу, заздалегідь підготовлений мішок, здатний вмістити в себе 3 літри сміття. Від Вас потрібно лише час від часу замінювати смітник.

Фільтри

Окрім збирання, роботи очищають повітря через спеціально вбудовані щільні фільтри, залишаючи на ньому дрібні частинки пилу, випускаючи назовні очищене повітря.

Існує три типи фільтрів:

  • Грубий очищення– фільтрує повітря, що виходить з пилососа, затримуючи дрібні частинки пилу;
  • HEPA – здатний дуже дрібний пил до 2 Мкм;
  • UltraPerformance – затримує вдвічі більше дрібних частинок, а також оснащений захисною сіткою, яка продовжує термін експлуатації фільтра.

Система навігації та управління

Щоб робот міг самостійно працювати без допомоги людини, пристрій оснащений системою навігації. За системою навігації роботи поділяються на два типи:

  1. Контактний – при зіткненні з перешкодою змінюють напрямок роботи, і їдуть у протилежний бік, оснащені «м'яким» корпусом, який не дає роботу, пошкодиться;
  2. Безконтактний – робот за допомогою датчиків розпізнає перешкоду та об'їжджає її.

Різні роботи пилососи оснащені різними датчиками руху. Існує три типи датчиків:

  1. Оптичні: знаходять та об'їжджають перешкоди;
  2. Ультразвукові: допомагають роботу виїжджати за межі кімнати, заїжджати під меблі;
  3. Інфрачервоні: за допомогою їхньої роботи відчувають перепади висоти.

Керування

Увімкнути робот і встановити режим збирання можна за допомогою пульта Д/У, смартфоном, голосом або кнопками на корпусі пристрою. Особливу увагу варто приділити програмам у смартфоні. Крім того, що вони дуже зручні у використанні, вони ще володіють розширеними функціями, які допомагають якісніше проводити прибирання роботом. Додаток не тільки має архів прибирань та надає звітність про кожен цикл прибирання, а й оснащений функцією побудови карт приміщення. Завдяки їй роботи можуть запам'ятовувати не тільки планування кімнат, а ще й декількох поверхів.

Це дає можливість відправити робот не тільки на повне прибирання будинку, а й на швидке прибирання. Тобто якщо немає необхідності прибирати весь будинок, у додатку для смартфонів передбачена функція прибирання однієї кімнати. Ви можете надіслати робота прибирати лише кухню або лише спальню.

Найкращими роботами пилососами для дому стануть ті, що мають можливість програмування прибирання на кілька днів уперед. Це дозволить Вам повністю забути про прибирання, робот самостійно без нагадування розпочне роботу в той час, коли це буде зручно. Деякі моделі роботів пилососів також можна інтегрувати в систему Розумний дім.

Безпека

Якщо Ви господар великого будинку, який складається з декількох поверхів, то не варто турбуватися про безпеку робота. Звичайно пересуватися сходами роботи не здатні, але і впасти з верхніх поверхів їм не дадуть спеціальні інфрачервоні датчики руху. Завдяки їм пилосос відчуває перепади висоти.

Датчики руху робота допомагають не тільки об'їжджати перешкоди, а й збудувати картку Вашого приміщення. Робот самостійно визначить простір навколо себе, побудує карту з огляду на всі перешкоди і самостійно прокладе траєкторію, по якій він пересуватиметься. Ця функція робить роботу абсолютно автономною.

Якщо ж у будинку є місця, в які роботу не потрібно заїжджати, то цю проблему також легко вирішити. Для цього вже передбачені спеціальні «віртуальні стіни», у вигляді барил з ІЧ-променем , який при попаданні на робот блокує його роботу і не дає переїжджати через задані кордони. Також обмежувачами є спеціальні магнітні стрічки, наїжджаючи на які робот змінює напрямок своєї роботи.

Бують випадки, коли робот ненароком десь застряг чи перекинувся. Такі ситуації дуже рідкісні, але все ж таки можуть статися. Щоб довго не шукати розташування Вашого приладу, достатньо лише натиснути в додатку одну кнопку, і робот почне подавати гучні сигнали, завдяки чому Ви зможете швидко визначити його розташування. Ця функція дуже зручна, особливо для великих будинків.

Поради щодо вибору та купівлі робот пилососу для дому?

Радимо перед покупкою врахувати такі критерії:

Перед покупкою гарного робота пилососу для дому, радимо ознайомитись з рейтингами популярних моделей пилососів для дому.

  • Розміри робота – важливий пункт, адже спираючись на параметри пристрою можна передбачити його маневреність між меблями, прохідність під ліжками та диванами. Середні параметри робота пилососа найчастіше 35x35x8 см та вага 3,5 кг;
  • Рівень шуму. Якщо у Вас маленькі діти тварини або просто дратує сторонній шум, то радимо вибирати прилад з меншим рівнем шуму. І тут робот втратить у потужності. Рівень шуму, що видається роботом, можна порівняти зі звичайною людською промовою;
  • Розмір пилозбірника. Чим більший розмір контейнера – тим більше сміття він здатний умістити в собі відповідно очищення приладу буде проводиться рідше;
  • Наявність домашніх тварин. Якщо Ви щасливий власник домашнього улюбленця, то рекомендується вибирати прилади оснащені додатковими гумовими валиками, які не тільки чудово намотують на себе шерсть і волосся, але й легкі в очищенні.

Покупка робота пилососу

Розібравшись з тим, який робот пилосос краще купити для дому, ознайомтеся з парою рекомендацій щодо процесу їх покупки.

Для того, щоб вибрати найкращий робот пилосос для будинку, радимо ознайомитися з відгуками реальних покупців про цей пристрій. Популярні пилососи для дому виробляють компанії iRobot та Neato Robotics. У комплектацію до пристрою обов'язково повинен додаватися гарантійний талон, який позбавить Вас витрат у разі поломки приладу. Також слід ознайомитися з наявністю розхідників у вільному продажу: знімні фільтри, бічні щітки, а для роботів з функцією вологого прибирання – змінні ганчірочки з мікрофібри.

І звичайно варто розуміти, що такий простий в експлуатації прибиральник, з таким складним внутрішнім механізмом, не може коштувати занадто дешево. Більш дорогі моделі виконані з якісних матеріалів, ніж бюджетні, що запобігає їхній частині поломки і гарантує тривалу і якісну роботу. І нагадаємо, що покупку пристрою краще робити у офіційного дилера на території Вашої країни.

Як вибрати робот-пилосос для квартири?

Кожному сучасному власнику квартир знайома проблема щоденного прибирання свого житла. Особливо ця проблема є гострою для тих, хто живе біля доріг, де при кожному провітрюванні приміщення на всі поверхні осідає багато пилу. Коли регулярне прибирання почало забирати багато часу та сил, на допомогу прийшли сучасні роботи-пилососи.

Якщо Вас втомило щоденне прибирання і Ви вирішили обзавестися таким корисним пристроєм, то рекомендуємо прочитати нашу максимально-докладну статтю про вибір та влаштування робота пилососа взагалі, а ця стаття допоможе Вам розібратися з тим, як вибрати робот пилосос для квартири.

Чому для прибирання квартири варто вибрати робот пилосос?

Цей невеликий прилад зі складним внутрішнім механізмом став справжнісіньким проривом на ринку побутової техніки. Роботи пилососи не мають великих шлангів і довгих шнурів, які в процесі збирання необхідно перемикати з розетки в розетку, не шумлять і не займають багато місця. Але найголовнішим їх плюсом є можливість абсолютно автономного прибирання без Вашої участі. Все, що потрібно від Вас – встановити потрібний режим прибирання на пульті Д/У, додатком через смартфон або за допомогою голосової колонки, і робот візьме всю брудну роботу на себе.

Роботи пилососи легко позбавляються найпоширенішого побутового сміття – волосся, шерсть тварин, крихти, пил, а роботи, які оснащені і функцією вологого прибирання ще й із засохлими плямами бруду на гладких поверхнях.

До речі про поверхні: роботи відмінно функціонують не тільки на ламінаті, кахлі, лінолеумі або паркеті, а також відмінно справляються з килимовими доріжками, і килимами з ворсом до 2 см. Датчики навігації допомагають орієнтуватися в перепадах висоти, і без проблем заїжджати килими. Зручне переміщення забезпечують гумові коліщатка, завдяки яким робот і здійснює переміщення поверхнями.

Окрім функції прибирання поверхонь, роботи завдяки своїм щільним фільтрам здатні так само очищати і повітря. Поглинаючи брудне повітря, робот пропускає його через фільтри, затримуючи при цьому дрібні частинки бруду і пилу. Таким чином, у приміщення виходить вже очищене повітря.

Про безпеку роботи робота так само не варто турбуватися. Для того, щоб прилад якісно та безпечно виконував свою роботу, існує два типи навігації роботів:

  • Контактна – робот має м'який бампер, завдяки чому при торканні предмета не псуватися ні робот, ні предмет. При торканні пилосос від'їде і продовжить роботу у протилежному напрямку;
  • Безконтактна – робот оснащений датчиками руху, яка допомагає роботі побудувати детальну карту приміщення з розташуванням усіх предметів у ньому.

У випадку, якщо заряд акумулятора у робота знизиться до мінімуму, він самостійно відправиться на базу підзарядки, і продовжить свою роботу вже зарядженим.

Давайте розглянемо детально для яких квартир розраховані роботи пилососи.

Який робот-пилосос краще купити для квартири?

Щоб розуміти, який робот пилосос купити для квартир, зауважимо, що найчастіше квартири складаються з невеликих кімнат, заставлених меблями, що здавалося б проблематично для роботів пилососів. Який робот пилосос краще купити для квартир? Для малогабаритних приміщень створені невеликі пристрої, які у висоту не перевищують 10 см, а найтонші роботи пилососи навіть 6 см заввишки.  Такі пилососи здатні прибирати маленькі приміщення до 50 кв.м.

Оскільки часто квартири щільно заставлені меблями, роботи оснащені функціями побудови карт, що допомагає роботам маневрувати між меблями, проводячи при цьому якісне прибирання та під нею. У випадку, якщо робот має контактну навігацію, пристрої обладнані м'яким бампером, який при зіткненні з меблями не пошкоджується та не пошкоджує меблі.

Функціонал робота дозволяє об'їжджати різноманітні перешкоди. Наприклад, на підлозі лежить предмет, який перебуває там непостійно. Робот самостійно виявить перешкоду завдяки своїм датчикам руху та змінить свою траєкторію руху. Найкращими роботами пилососами для квартир стануть ті, що оснащені інфрачервоними датчиками навігації. Це дуже зручно для малогабаритних квартир, в яких на підлозі можуть бути кабелі та різні дроти. Робот без проблем переїжджає їх, не заплутуючись у них.

Маленькі роботи пилососи для невеликих приміщень переміщаються прямою (назад-вперед, крім випадку, де треба обійти перешкоду), що дозволяє не пропускати жодного кута навіть на невеликих площах.

Вибираючи робот пилосос для невеликих квартир також варто спиратися на об'єм контейнера для сміття. Для невеликих квартир найоптимальнішим варіантом буде контейнер обсягом близько 250-300 мл. Але чим більший обсяг контейнера, тим рідше його доведеться очищати.

Багато робіт оснащено функцією скидання сміття в базу для підзарядки. Тобто робот здатний самостійно очистити контейнер від сміття, повернувшись на базу підзарядки, де буде заздалегідь приготовлений мішок для сміття. Таким чином про проблему очищення контейнера Ви зможете забути, залишається лише час виносити сміття.

Що ще треба знати при покупці робота

Купуючи робот пилосос насамперед потрібно не забувати, що від ціни залежить і якість пристрою, що купується. Більш бюджетні роботи більше схильні до поломок, оснащені слабкішими двигунами і мають менше функцій, що так само позначається на якості прибирання.

У комплектації з пристроєм обов'язково повинен входити гарантійний талон, який у разі поломки або некоректної роботи приладу позбавить Вас фінансових витрат на ремонт. Також зверніть увагу на наявність у вільному продажу розхідників для робота. Пам'ятайте, що купувати робот необхідно лише у офіційного дилера, який представлено у вашій країні.

Як вибрати робот-пилосос?

Як хочеться часом після важкого робочого дня просто відпочити, але побутові турботи забирають багато вільного часу. Саме тому все частіше в асортименті компаній-виробників побутової техніки ми можемо спостерігати появу таких пристроїв, як робот пилосос. Так як до вибору розумного помічника слід ставитися з усією відповідальністю, ця стаття відповість на Ваші найчастіші питання і допоможе визначиться, чи варто купувати робот пилосос, що це таке і чи потрібен робот пилосос Вам.

Стаття є актуальною на Січень 2022 року!

Інформація у цій статті оновлюється в міру появи нових нюансів у роботі роботів пилососів. Ми стежимо за всіма змінами як у конструкційних, так і програмних особливостях даних пристроїв.

Короткий зміст:

  1. Кому потрібен робот-пилосос?
  2. Принцип роботи
  3. З чого складається робот
  4. Управління роботом
  5. Порівняння пилососів різних категорій
  6. Пилососи з вологим прибиранням
  7. Важливі нюанси вибору

Як з'явилися роботи пилососи?

Спочатку пилососи являли собою корпус з мотором і мішком для збору сміття, до якого кріпився шланг. Мотор забезпечував велику силу всмоктування за рахунок циркуляції повітря, що й сприяло поглинанню сміття та інших частинок у спеціальні мішки, що знімаються, або пластикові контейнери всередині корпусу.

Робот пилосос чи звичайний?

Але робота вручну пилососом, живлення якого відбувається по електромережі – дуже втомлива та довга робота. Та й при великих площах, перемикання пилососа з розетки в розетку не зовсім зручне заняття.  На зміну традиційним пилососам прийшли нові – вертикальні та роботи пилососи.

Робот пилосос або вертикальний бездротовий?

Вертикальні пилососи могли забезпечувати таке ж ефективне прибирання, як і звичайні, але були бездротовими. Але вони, як і раніше, вимагали людської участі. Тоді і стали з'являтися нові пристрої для автономного збирання. роботи пилососи.

Чи є сенс у покупці робота пилососа?

  • Роботи ідеально підходять власникам великих будинків, прибирання яких забирає чимало часу та сил;
  • Власникам вихованців, шерсть яких залишається на килимових покриттях, підлогах і розноситься у вигляді алергенів;
  • Тим, хто йде в ногу з часом і любителям протестувати новинки технічного прогресу;
  • Тим, хто живе в промислових та запорошених районах, і щоденного прибирання просто не уникнути;
  • Сім'ям з маленькими дітьми просто потрібний такий пристрій для економії часу та підтримання чистоти будинку;
  • Старим людям, яким важко самостійно проводити прибирання;
  • Люди з обмеженими можливостями.

Говорячи про робот пилосос, важко уявити, що такий невеликий прилад здатний вмістити в собі такий складний механізм і працювати за принципом звичайного пилососа, тільки тепер абсолютно автономно, не забираючи при цьому сил і часу. Застосування робота пилососа в рази полегшує побут, завдяки чому пристрій дуже затребуваний і популярний.

 

Далі ми розповімо, як правильно вибрати і про те, як користуватися роботом пилососом.

Принцип роботи робота пилососа

Діляють роботи пилососи на такі види:

  • Пилососи для сухого прибирання;
  • Полотери для вологого та сухого натирання підлог;
  • Роботи-пилососи гібридного типу, що виконують і вологе і сухе прибирання приміщень.

Тип роботів пилососів необхідно вибирати в залежності від поверхні, що прибирається, і виду прибирання, який Вам необхідний.

Як працює робот пилосос?

Після включення робота пилососа він починає переміщатися по кімнаті. Переміщення відбувається залежно від вибраного режиму збирання робота пилососа. Рухається робот за рахунок вбудованих коліс. Це забезпечує відмінну роботу роботу пилососу по килиму, ламінату, лінолеуму, паркету або кахельній плитці. У хороших моделях це прогумовані колеса, які можуть йти всередину корпусу при подоланні порожків до 2 см у висоту. Також це дозволяє заїзд і прибирання робота пилососа на ворсистих килимах з висотою ворсу до 4 см.

Принцип збирання робота пилососа схожий на роботу класичного. Як правило, внизу корпусу знаходяться бічні щітки, які спрямовують сміття, яке знаходиться в кутах або вздовж плінтусів до основної щітки, яка захоплює сміття та пил, і відправляє їх у всмоктуючий отвір.

Там вони потрапляють у пластикові пилозбірники де і осідають. Потужний вакуумний насос за допомогою циркуляції пропускає через фільтр повітря з частинками бруду, де його очищає, випускаючи назовні очищене повітря. Чим щільніший фільтр, тим більше дрібні частки він може затримувати в собі, не даючи повернутися в приміщення бактеріям і деяким вірусам. У деяких типах пристрою передбачені ультрафіолетові лампи, здатні також очищати поверхні від шкідливих бактерій.

Деякі моделі пристроїв оснащені окремою автоматичною базою очищення пилозбірника робота від сміття. Ця функція допомагає роботу самоочищатися, коли контейнер, вбудований у пилосос, буде заповнений сміттям. Об'єм бака для пилу для кожного робота індивідуальний, але в середньому становить 500 мл.

Як тільки датчик наповнення бака дасть роботу сигнал про те, що для сміття більше немає місця, робот сам прибуде до станції, в якій знаходиться смітник, здатний вмістити до 3 літрів пилу. База самостійно спустошить контейнер пилососа і водночас є його станцією для підзарядки.

 

Завдяки вбудованим датчикам руху робот здатний самостійно визначати простір навколо себе та побудувати карту приміщення, що робить робота пилососа абсолютно автономним. Робот функціонує сам і не потребує додаткового нагляду.

Побудова карт роботом пилососом

Зазвичай прийнято розділяти два типи побудови карти приміщення у роботах пилососах: лідар та камера. Моделі з лідаром оснащені лазерним далекоміром, який знаходиться вгорі корпусу. Він здатний заміряти відстань до предметів на шляху пилососа та запобігти їх зіткненню.

Пристрої, що оснащені камерою, фотографують приміщення (стелю, стіни, підлогу, дверні отвори), і завдяки цьому будують карту приміщення, що дозволяє їм оптимально будувати свій маршрут прибирання. У тому числі й уночі. Найбільш передові моделі здатні запам'ятати кілька карток різних приміщень.

Чим більша площа прибирання – тим довше доведеться працювати роботу. Час прибирання робота пилососа на заряді акумулятора від 40 до 120 хвилин, після чого він відправляється на підзарядку. Для повного заряду акумулятора потрібно близько 2 годин.

У разі якщо заряд батареї робота на мінімумі, він самостійно здатний прибути до підлогової бази для заряджання, і залишатися там для заряду акумулятора. Потім повернутися до місця, де робот зупинив прибирання та продовжити з цієї точки. Найбільш передові моделі, можу розраховувати, скільки ще потрібно заряду АКБ, щоб закінчити заплановане прибирання. Наприклад, якщо залишилося 10% від запланованої площі, то робот не заряджатиме батарею на 100%, а дозарядиться щоб закінчити, і вже після цього повернеться на базу, щоб повністю підзарядитися.

Обмеження зон збирання

Якщо вам необхідно обмежити роботу робота в якійсь ділянці, то для цього є спеціальні магнітні стрічки, які клеяться у місця, куди роботу їхати не слід. Наїжджаючи на неї робот змінює напрямок своєї роботи. Також обмежувачем є віртуальна стіна. Вона є невеликим приладом з ІЧ-променем. У разі потрапляння променя в датчики-приймачі пилососа, він відразу змінить свій маршрут. Завдяки цій функції Ви можете буквально окреслити ділянку, і робот не переїжджатиме при роботі за його межі. У передових моделях обмежувати ділянки для збирання можна за допомогою спеціальних функцій безпосередньо в додатку для гаджета, яким ви керуєте роботом. Про це ми докладно розповімо трохи далі.

Безпека

Вибираючи робот пилосос, варто говорити про безпеку цих пристроїв. Роботи оснащені різними датчиками руху, які дозволяють роботам усвідомлювати де знаходиться він і де перепади висоти і перешкоди. Завдяки цьому робот не падає зі сходів, не заплутується та ніде не застрягне. У моделях з безконтактною системою навігації у разі виявлення перешкоди робот здатний заздалегідь перебудувати маршрут своєї роботи та уникнути зіткнень, а роботи з контактною системою оснащені м'якими бамперами, які стосуються перешкод та від'їжджають від нього.

З чого складається робот пилосос?

Основні елементи з чого складається робот-пилосос

Давайте розберемо пристрій робота пилососа детально.

Робот пилосос пристрій:

Корпус. Корпус у роботів буває декількох форм: круглі, D-подібні або квадратні. Круглий вважається класичною формою та поширена на 90% моделей. Але найбільш затребуваною стає D-подібна, т.к. дозволяє краще проникати в кути та встановлювати ширшу основну щітку.

Колеса. Колеса, що знаходяться знизу корпусу та виконані з гуми, безшумно та легко пересувають робота по поверхнях та переїжджають через поріжки.

Основна турбощітка. Основна щітка ділиться на кілька видів: 1) ворсяна (відмінно справляється з дрібним сміттям, але легко намотує на себе волосся та шерсть); 2) пелюсткова (менше намотує шерсть і волосся, але гірше відтирає притоптаний бруд); 3) Гумова або силіконова (добре показує себе на килимах і добре захоплює великі фракції сміття, але гірше очищає притоптаний бруд); 4 Подвійна комбінована (поєднує всі плюси ворсяної та силіконової).

Бічна щітка. Бічні щітки забезпечують підмітання підлоги у важкодоступних місцях, таких як кути, ніжки меблів та вздовж плінтуса.

Бампер. Рухомий бампер при зіткненні з предметами передає сигнал у блок управління, змінюючи напрямок свого руху.

Фільтр. Фільтр повітря, що видується, затримує в собі дрібні частинки пилу, виводячи назовні вже чисте повітря. Відрізняються своєю щільністю, яка впливає на розмір частинок, що утримуються.

Пилозбірник Контейнер для сміття та бак для води. Контейнери легко виймаються та миються. У пилозбірник потрапляє весь зібраний бруд і сміття, а бак для води автоматично змочує ганчірку для вологого прибирання.

Датчики. Крім того, роботи оснащені сенсорами та датчиками для орієнтування у просторі. Це допомагає менше стикатися з предметами, будувати карту приміщення, а завдяки датчикам перепаду висоти ще й не впасти зі сходів або іншої висоти. Завдяки їм робот пилосос не наїжджає на штори, не заплутується у проводах та оминає інші перешкоди.

Мотор. Електромотори забезпечують потужну роботу вакуумних насосів, що забезпечує підвищений рівень всмоктування сміття та пилу.

Акумулятор. Завдяки акумулятору робот здатний самостійно працювати без електроживлення. Від ємності та типу батареї залежить час роботи робота без підзарядки. Найбільш довгоживучими АКБ є Li-Ion (Литтєві).

Кнопки керування. Кнопки керування на корпусі допоможуть запустити та проконтролювати базові функції робота.

Управління пилососом та зручність користування

Управління роботом може здійснюватися декількома способами: вручну, на корпусі пристрою, пультом Д/В або додатком зі смартфона або планшета (в тому числі і не вдома). Натиснувши на пульті кнопку «Пуск» і вибравши режим робота пилососа, користувач дає йому команду почати своє прибирання.

У передових моделях завдяки спеціальним додаткам для керування роботом через смартфон можна також регулювати роботу пристрою. Крім стандартних функцій, програма оснащена функцією запам'ятовування кількох карт приміщень, що дуже зручно власникам великих будинків через різні планування кімнат та поверхів. Також Ви можете задати функцію прибирання тільки однієї кімнати, тобто робот пилосос не переїде через поріг заданої Вами кімнати, що прибирається. Наприклад, Ви бажаєте прибрати лише кухню. Надсилайте робота прибрати лише її.

Функція “No-Go lines” – також зручне нововведення для того, щоб окреслити межі роботи робота і не дозволяти йому заходити за межі заданої Вами ділянки. Просто зазначайте у додатку, куди їхати роботу не треба.

Програми підтримуються як на Android пристроях, так і на IOS, і зазвичай є дуже зручними і зрозумілими в експлуатації.

Порівняння роботів пилососів різних цінових категорій

Всі ми розуміємо, що від цінової політики залежить як якість складання робота, якість прибирання та різниця роботів пилососів, їх функціонал і як прибирає робот пилосос. Щоб зрозуміти, чим відрізняються роботи пилососи, ми пропонуємо таблицю порівняння моделей роботів пилососів різних цінових категорій та зрозуміти для Вас, яким має бути робот пилосос:

  Бюджетний Середня цінова категорія Преміум категорія
Робота на різних типах покриттів Не підходять для килимів Працює  на всіх типах покриттів  Працює  на всіх типах покриттів
Якість складання Низька якість комплектуючих та збирання  Хороша якість комплектуючих та складання Високоякісні матеріали запчастин та точне продумане складання
Акумулятор Низька ємність, застарілий хімічний тип акумулятора Середня ємність акумулятора Збільшена ємність, передовий хімічний тип акумулятора
Площа збирання До 50 кв.м. Від 60 до 150 кв.м. До 500 кв.м.
Кількість режимів роботи 1 Від 3 до 5 Більше 5
Сервісне обслуговування Часті поломки можливі через низьку якість матеріалу та складання Випадки поломок при грамотній експлуатації не такі часті. Як правило, проблеми починають проявлятися в механічній та програмній частині через рік. Випадки поломок та програмних збоїв при грамотній експлуатації рідкісні.
Якість прибирання Низька якість прибирання Прийнятна якість прибирання Чудова якість прибирання. Збирає до 95% всього сміття

Мінусами роботів пилососів більш дешевих моделей є: мала потужність двигуна робота пилососа, відсутність навігаційних датчиків, час, який робот витрачає на прибирання, тип управління та проблемною роботою у важкодоступних місцях. Тому для покупки якісного робота пилососа радимо ознайомитись з компаніями – флагманами у сфері автоматизованого прибирання: iRobot та Neato Robotics.

Чому робот пилосос від iRobot?

iRobot – американська компанія, яка спеціалізується на виробництві та продажу робототехніки. З 2002 року компанія випускає лінійки роботів – пилососів, що завоювали серця мільйонів людей у ​​всьому світі. І так, саме iRobot першими вигадали робот-пилосос.

Роботи пилососи – вибір мільйонів компанії Neato.

У 2004 році в Каліфорнії було засновано компанію Neato Robotics. Завдяки команді досвідчених інженерів на ринку з'явилися роботи пилососи Neato. З 2015 року компанія стала офіційно представлятися групою компаній Clever&Clean, які є експертами з приладів для автоматизованого прибирання приміщень.

Таким чином ці компанії є лідерами індустрії досі.

Як вибрати робот пилосос з вологим прибиранням

Серед роботів пилососів можна виділити такий клас, як роботи, що поєднують у собі сухе і вологе прибирання підлоги, так звані 2 в 1. Також існує окремий тип – роботи-полотери. Усі вони мають той самий функціонал управління, безпеки, навігації тощо. що й просто робот-пилосос для сухого прибирання. Але мають і базові відмінності, які переважно полягають у тому, що робот виконує і вологе прибирання. Оскільки моделі таких пристроїв бувають різними, ми пропонуємо порівняти роботи пилососи і розглянути як вибрати робот пилосос з вологим прибиранням. Обидва ці типи мають свої переваги та недоліки.

Роботи-полотери

Основні елементи роботів полотерів

Роботи-полотери – це пристрої, які не мають базової функції всмоктування повітря. Вони працюють за таким принципом: усередині полотера розташований бак для рідини, яку він рівномірно розпорошує перед собою на підлогу, а далі цією ділянкою робот проїжджає мікрофіброю, яка збирає з підлоги змочений пил і бруд. У нормальних роботах, платформа до якої прикріплена ганчірочка з мікрофібри, постійно вібрує, створюючи ефект «відтирання» статі.

Роботи пилососи з функцією вологого прибирання 2 в 1

Основні елементи роботів пилососів 2 в 1 для сухого та вологого збирання

Роботи пилососи 2 в 1 здатні робити прибирання як сухими, так і змоченими ганчірками. Як же миє робот пилосос із вологим прибиранням? Для такої роботи пилососу потрібна змочена ганчірка з мікрофібри, яка кріпиться до спеціальної платформи на нижню частину корпусу. У процесі роботи мікрофібру треба змочувати вручну (зупиняючи прибирання), або якщо робот оснащений резервуаром для рідини, то процес змочування відбувається автоматично. Зазвичай у таких резервуарах міститься 150 мл води, чого цілком може вистачити на очищення 120 м.кв., оскільки роботи дуже економно використовують воду.

Варто відзначити, що  повноцінне миття підлог пристрою 2 в 1 замінити не здатні, швидше просто протерти вологою ганчіркою пил із поверхні. Сильніші забруднення роботи просто розмажуть по підлозі. Але тут є нюанс.

Наприклад, є роботи, що поєднують у собі всі переваги полотера та робота для сухого прибирання. Їхній принцип роботи такий. Робот всмоктує через отвір весь пил і сміття, потім розпорошує рідина з контейнера відразу на підлогу. Після цього панелі, на які кріпляться ганчірочки з мікрофібри, вібрують, імітуючи рух людських рук при миття підлоги (вперед-назад), і наступною мікрофіброю очищають підлогу насухо. Все це відбувається за один “прохід” робота на поверхні. Завдяки цьому якість прибирання значно вища. Але на жаль, такі роботи не справляються з килимами і гірше роблять сухе прибирання.

Кооперація роботів для сухого та вологого збирання

У деяких моделях пристроїв передбачено функцію прибирання. Це безперечний плюс, оскільки завдяки такій функції, Ви можете запустити подвійний цикл прибирання Вашими пристроями. Тобто прибирання роботами пилососами проходить у два етапи: спочатку робот для сухого прибирання пройдеться по кімнаті, прибравши її від сміття, а після закінчення його роботи, за прибирання візьметься робот-наметник. Такий тандем дозволяє абсолютно автономно працювати без людської участі, а якість прибирання буде в рази вищою.

На що ще звернути увагу при виборі робота?

Вибір робота пилососа є дуже відповідальним завданням, тому рекомендуємо звернути увагу на такі критерії:

  • Рівень шуму пристрою. Шумний пристрій не зовсім радує, а може навіть заважати, особливо якщо ви використовуєте його під час перебування вдома. Нормальним рівнем шуму є значення 65 Дб. Цей рівень шуму можна порівняти зі звичайною людською мовою;
  • Висота корпусу та габарити. Це важливо для зручної роботи та доступу робота під дивани, ліжка та можливість прохідності між меблями. Середні параметри робота пилососа найчастіше 35x35x8 см та вага 3,5 кг;
  • Пилозбірник. Слід звернути увагу на його розміри. Чим менший контейнер – тим менше в нього сміття міститься, а отже доведеться частіше його очищати;
  • Ємність акумулятора. Чим більша його ємність, тим довше робот здатний працювати без підзарядки. Також враховуйте його хімічний склад.

Як вибрати якісний робот пилосос?

Будьте уважні до комплектації робота, змінних запчастин та аксесуарів для догляду за роботом. Також купуйте роботів тільки у офіційних дилерів на території Вашої країни, які зобов'язані надавати Вам гарантійні зобов'язання та сертифікати, це позбавить Вас від витрат у разі поломки.

Прочитавши це детальне керівництво, зваживши все за і проти робота пилососа, сподіваємося, що ви визначилися з тим, чи потрібен Вам робот пилосос. Сподіваємося наше керівництво по роботам пилососів змогло допомогти тим, хто хоче спростити своє життя таким простим і зручним пристроєм. За допомогою цієї статті Ви зможете відповідальніше підійти до вибору ідеального приладу, який підійде індивідуально Вам.

Як вибрати робот-пилосос для басейну?

Хто з нас не любить плавати, особливо у спеку, у басейні? Здавалося б, дуже проста річ – чаша в землі, наповнена водою, але скільки емоцій від розваг у такій непересічній конструкції. Але існує зворотний бік – підтримання чистоти всередині басейну. Якщо протягом часу не обслуговувати басейн, то вода в ньому стає розсадником бактерій та мікробів. Звичайно існує багато варіантів очищення води та поверхні басейну, але ми поговоримо про найпростіший та найбезпечніший спосіб. Використання робота-пилососа.

Стаття є актуальною на Січень 2022 року!

Інформація у цій статті оновлюється з появою нових нюансів у роботі роботів для басейну. Ми стежимо за всіма змінами як у конструкційних, так і програмних особливостях даних пристроїв.

 

Короткий зміст:

  1. Кому потрібний робот для басейну?
  2. Принцип роботи
  3. Як підібрати робота для ваших умов?
  4. Управління роботом
  5. Безпека
  6. Як обслуговувати робота

Як з'явилися роботи пилососи для басейнів?

Після того, як проблема  чистоти басейнів стала рубом, стали з'являтися перші механічні ручні пилососи для їхнього очищення. Такі пилососи являли собою довгу палицю з прикріпленою на кінці щіткою. Як правило таким пристосуванням можна було очистити досить маленькі та неглибокі чаші басейнів, тому на зміну їм прийшли ефективніші обладнання – напівавтоматичні пилососи.

Ці помічники можуть регулювати інтенсивність потоку води, справлятися з різними забрудненнями, але все одно не могли працювати без сторонньої допомоги. Тому коли люди втомилися махати ціпками та сачками для прибирання, вони вигадали роботизованих прибиральників. Це пристрої, які здатні повністю автономно працювати та якісно очищати навіть найважчі забруднення та фільтрувати на досить великих площах.

Кому буде корисний робот пилосос для басейну?

  • Задовольнить цікавість тих, хто стежить за технічним прогресом та хоче за допомогою сучасних технологій спростити свій побут;
  • Буде безперечною знахідкою для тих, які люблять дивувати оточуючих;
  • Якщо Ви володієте басейном, прибирання якого затратне, як за часом, зусиллями, так і фінансово;
  • Тим, хто намагається використовувати якнайменше хімії і хоче скоротити її використання і для очищення води в басейні.

Про що ми розповімо в цій статті?

Якщо Ви щасливий власник басейну і зважилися на покупку сучасного пристрою для очищення, то ця стаття є однозначною для Вас. Далі ми розповімо, як працює робот пилосос для басейну, його переваги та нюанси використання. Варто згадати, що роботи для чищення басейнів бувають для домашнього чи комерційного використання у громадських басейнах. Вони мають суттєві відмінності, і, звичайно, до них пред'являються різні вимоги. У цій статті ми поговоримо про пристрої, які підходять для басейнів домашнього використання.

Робот пилосос для басейну: принцип роботи:

Що варто розуміти, говорячи про пилососи для басейну, як він працює? Робот пилосос для басейнів проводить інтенсивне, швидке та якісне чищення басейнів. Цей пристрій, не дивлячись на складну внутрішню конструкцію, дуже просто у використанні.

Принцип роботи пилососу для басейнів чимось нагадує роботу вакуумного пилососу. Такі роботи працюють без допомоги людини, оснащені датчиками руху для автономної роботи. За рахунок високої силі всмоктування робот здатний утримуватися як у горизонтальних, і на вертикальних поверхнях. Це робить його унікальним, адже їзда вертикально, під водою, та ще й при цьому забираючи поверхню – це не просто. Тому слід відзначити його ідеальну роботу на стінках басейну.

Пересування робот виконує за рахунок спеціальних коліс або гусениць. Усередині робот оснащений вакуумним насосом, за допомогою якого він присмоктується на поверхню. а також захоплює воду, яка циркулює у фільтрі робота і надалі виходить назовні вже очищеною.

Живлення робота відбувається за рахунок герметичного електрокабеля, який включається до звичайної розетки 220В. Варто взяти до уваги довжину кабелю, оскільки від нього залежить розмір басейну, в якому може функціонувати робот.

Робот може працювати на дні чаші, стінках та сходинці. Мінімальний розмір басейну – від 5 кв.м, що не може не тішити власників невеликих резервуарів. Максимальний розмір чаш вказується індивідуально для кожного пристрою, оскільки це залежить від довжини шнура. Зазвичай побутові роботи здатні працювати з басейнами до 25 метрів завдовжки та площею приблизно 80 квадратних метрів. Також слід відзначити чудову роботу на різних типах покриття чаш: плитка, мозаїка, плівка та композити.

Як користуватися пилососом для басейну? Для початку роботи слід підключити пристрій до кабелю, підключеного до живлення, перевіривши його на наявність пошкоджень. Далі опустіть пристрій у воду, щоб він розташувався на дні. На блоці живлення або за допомогою програми на гаджеті виберіть тип прибирання, який хочете провести і насолоджуйтесь часом і силами, які заощадите на чистці басейну.

Після того, як ви витягли робота з води і більше не плануєте його використовувати найближчим часом, вимкніть його. Не залишайте його увімкненим на суші, це може призвести до його поломки.

Як підібрати робота для ваших умов?

Роботи здатні очищати різні форми та типи поверхні чаш. Перед покупкою робота слід заздалегідь визначити тип покриття чаші, в якій йому доведеться працювати. Залежно від типу покриття вибирається тип пересування робота (на гусеницях або колесах) і щітки для очищення поверхні.

Щітки поділяються на комбі щітки (для плитки та плівки), та супер щітки для всіх типів покриття. Дані пристрої не рекомендується використовувати на каркасних та надувних басейнах, оскільки вони не підходять для їхнього прибирання через тип покриття даних резервуарів. Так як вони виконані з вінілу, покритого поліестером, це може призвести до збою в роботі пристрою, неможливості пересування та поганої потягу до поверхні.

Завдяки своєму принципу пересування та кріплення до поверхонь, такі роботи чудово справляються з різними формами чаш. За допомогою вбудованого датчика руху роботи визначають простір, будують маршрут і пересуваються басейном, що дозволяє якісно проводити прибирання чаш. Також слід зазначити, що і сходи в басейні для таких пристроїв не є проблемою. Важливо розуміти, що робот рахунок своєї конструкції може залишати незначні неочищені ділянки по краях квадратних конструкцій (зі з'єднанням стін під кутом 90 градусів). На жаль, жоден пристрій не здатний вирішити цю проблему. Якісно очистити стики під прямим кутом можна лише руками. Але цей маленький недолік є виправданим на тлі ідеально очищених поверхонь та чистої води без сміття та цвітіння.

Через постійний, потужний поток всмоктування вакуумним насосом, вода потрапляє в пилосос, де з високою швидкістю циркулює, залишаючи на стінках знімного багаторазового фільтр-кошика все сміття розміром до 2 мікрон.

У середньому час очищення басейну займає 2,5 години, але цей показник може бути іншим, залежно від розміру басейну, геометрії, стану води та звичайно режиму прибирання, яке Ви задали.

Порівняння роботи роботів різного способу переміщення:

Різні види підводних пилососів, що працюють в автоматичному режимі, мають відмінності через тип свого переміщення по поверхнях.

Деталі робота для басейну гусеничного типу пересування

Деталі робота для басейну колісного типу пересування

За даними таблиці можна визначити, який тип пересування пристрою підійде для роботи у Ваших умовах:

  Гусеничний тип Колісний тип
Тип покриття Більше підходять для чаш, виконаних із композитних матеріалів. Чудово працюють на всіх видах покриття чаш.
Форма чаші Безперешкодно працюють з будь-якими формами чаш. Безперешкодно працюють з будь-якими формами чаш.
Робота залежно від забруднення Прослизають на сильно забруднених ділянках вертикальних поверхонь. Функціонують на вертикальних та горизонтальних поверхнях незалежно від забруднень. Якщо є прослизання, можна замінити шини.
Робота зі сходами Справляються з ступенями та іншими перешкодами. Справляються з ступенями та іншими перешкодами.
Щітки Знімні щітки, які підбираються залежно від покриття. Знімні щітки, які підбираються залежно від покриття.
Продуктивність Якісно та швидко справляються з очищенням басейнів. Якісно та швидко справляються з очищенням басейнів.

За допомогою цих даних ви зможете орієнтуватися як вибрати робот пилосос для басейну вашої форми та покриття.

Наочно ознайомиться з тим, як працює пилосос для басейну допоможуть відео, які ви можете переглянути нижче.

 

Керування роботом та зручність користування:

Часто виникає питання при роботі з автоматичним пилососом для басейну – як ним користуватися? Керування роботом, можливе за допомогою блоку живлення/управління, що знаходиться на суші, або з програми в телефоні або планшеті. Деякі пристрої мають у своїй комплектації пульт із системою Kinetic (управління рухом руки). Це пульти дистанційного керування, оснащений функцією зчитування рухів, для вказівки напряму роботи одним рухом руки.

Окрім зручностей управління роботом за допомогою блоку та пульта Д/У, додаток у смартфоні має більш розширені функції. Наприклад: дистанційне керування вперед-назад, функція програмування прибирання на кілька днів вперед, увімкнення/вимкнення, виконання циклу очищення, довідка, архів прибирань та різні показання з датчиків робота. Програми підтримуються як пристроями Android, так і пристроями на базі IOS, і є дуже простим у використанні.

Як почистити басейн пилососом, не контролюючи його роботу? Роботу можна запрограмувати на кілька режимів роботи: стіни, ватерлінія або прискорений режим Quick (тільки дно), або комбіновані режими (все відразу, дно+стіни, тільки ватерлінія). Датчики руху та функція побудови маршруту для прибирання дозволить власнику не перейматися процесом прибирання. Якщо навіть робот зісковзне зі стінок або перевернеться, він самостійно повернеться у вихідне положення і продовжить свою роботу.

Кабель пристрою оснащений спеціальними поплавцями. які завжди знаходяться на поверхні води, що дозволяє кабелю не заплутуватися в процесі збирання.

Після закінчення прибирання прилад досить важко самостійно витягнути з води, оскільки він важить близько 5 кг + маса заповненої води. Для того, щоб полегшити вилучення більш дорогі роботи оснащені спеціальною функцією. Її суть полягає в тому, що після закінчення роботи робот спливе на поверхню і чекатиме, доки його заберуть. У міру вилучення вода з робота виливається, таким чином Ви дістаєте його без додаткової ваги рідини.

По завершенні циклу очищення прибирання контейнери зі сміттям необхідно очистити від забруднень, просто промивши їх під проточною водою, після чого робот готовий до подальшої експлуатації.

Для зручності транспортування та зберігання в комплекті до пристрою передбачені переносні візки на коліщатках. Вони дозволять зручно та безпечно без пошкоджень возити робот із місця на місце.

Безпека при використанні робота для басейну:

Здавалося б, електричний прилад, що працює у воді – це небезпечно, але у даних пристроях безпека продумана до дрібниць. Насамперед варто відзначити матеріал, з якого виготовлені роботи. Завдяки високоякісному пластику, який дуже стійкий до вологи, корпус та внутрішні частини при правильній експлуатації функціонуватиме дуже довгий час.

Оскільки роботи розраховані на роботу у воді, на суші пристрій слід вимкнути. Завдяки датчикам виходу з води пристрій оснащений додатковим захистом двигуна і робот припиняє свою роботу після того, як піднявся на поверхню, що додає роботу пилососу для басейну переваги у сфері безпеки.

Деякі пристрої оснащені датчиком контролю температури. Завдяки їм прилад не здатний працювати за несприятливого для нього температурного показника.

Для зручного використання та уникнення травм слід проводити прибирання роботом без людей у ​​басейні. Також слід зазначити, що розетка, до якої буде підключатися пристрій, повинна бути захищена від вологи, щоб уникнути короткого замикання та пошкодження приладу.

Відмінність дешевих та дорогих пристроїв:

При купівлі робота для чищення басейнів слід розуміти, що більш дешеві моделі будуть відрізнятися якістю матеріалів, з яких виконані механізми, функціональністю та наявністю різних програмних “фішок”, що позначатиметься на безпеці, довговічності та якості прибирання басейнів.

>

Лідерами серед виробників роботів-пилососів для басейнів є дві європейські компанії Dolphin та Zodiac. Саме вони задають тренди для всієї індустрії вцілому.

Потрібні розхідники:

При використанні робота деякі його комплектуючі періодично треба буде змінювати. Якщо цього не робити, прибирання буде проводитися не так ефективно, а прилад прослужить Вам не довго.

Щітки, якими очищаються басейни. Найчастіше використовуваний витратний матеріал, який після кожного прибирання слід очищати, а іноді змінювати, у міру їх зносу.

Колеса/гусениці, якими пересувається прилад, також здатні зношуватися. Замінюйте валики та колеса в міру їх механічного зношування або пошкоджень.

Фільтр-кошики теж періодично треба замінювати. Вони існують різної густини. Щільність кошика підбирається виходячи з передбачуваної фракції сміття, яке вони утримуватимуть. Рекомендований період використання фільтр-кошика не більше року.

 

Для зручного зберігання та транспортування в комплектацію деяких видів роботів входять візки та чохли. Якщо у Вашій комплектації вона не передбачена, рекомендуємо її придбати.

На що ще звернути увагу при покупці робота?

При покупці рекомендуємо звертати увагу лише на перевірений та сертифікований товар, представлений офіційним дилером у Вашій країні. Це позбавить Вас можливих проблем у гарантійному обслуговуванні та купівлі витратних матеріалів.

Як вибрати робот для миття вікон та кахлю?

У еру цифрових технологій людство винайшло безліч корисних і навіть фантастичних речей, які щодня здатні спрощувати наше життя, зробити його комфортнішим і приємнішим. Щодня на побутові клопоти йде багато часу, саме тому будинки і квартири все частіше наповнюються додатковими електронними помічниками. Одним із таких помічників є робот мийник вікон.

Ця стаття допоможе тим, хто наважився полегшити своє життя покупкою робота для миття скла, дзеркал та кахельних покриттів. Ми допоможемо визначитися з вибором та придбати пристрій, який ідеально підійде саме Вам.

Стаття є актуальною на Січень 2022 року!

Інформація в цій статті оновлюється в міру появи нових нюансів у роботі роботів для миття вікон. Ми стежимо за всіма змінами як у конструкційних, так і програмних особливостях даних пристроїв.

Короткий зміст:

  1. Кому потрібен робот-мийник вікон?
  2. Принцип роботи
  3. Види роботів-скломийників
  4. Безпека використання
  5. Як підібрати робота для ваших умов
  6. Управління роботом
  7. Як обслуговувати робота

 

Як з'явилися роботи для миття вікон?

Як тільки люди почали стикатися з проблемою важкодоступності до миття вікон, та ще й на висоті, стали розроблятися ідеї, з приводу того, як їх очистити? Першими пристроями, що полегшили збирання вікон стали телескопічні палиці та шкребки. Але не завжди можна розрахувати довжину ручки, та й такий спосіб очищення є не зовсім якісним. Далі у продажу стали з'являтися магнітні щітки, одна сторона якої була всередині приміщення, інша – зовні. Такий спосіб очищення був зручнішим, проте віднімав велику кількість часу і сил. Відштовхуючись від таких проблем, стали з'являтися перші роботи миття вікон.

 

Спочатку у продаж вийшли магнітні роботи. Вони працювали за тим же принципом, що й магнітні щітки – за рахунок двох частин, які кріпилися на обидві сторони скла. На зміну магнітним роботам стали випускатися вакуумні роботи, які є затребуваним пристроєм для очищення не тільки вікон і склопакетів, але і кахлів, дзеркал і навіть меблів. Про них ми й поговоримо у цій статті.

Кому потрібний робот-мийник вікон?

  • Шанувальникам новинок техніки, які намагаються бути «на гребені хвилі» технічного прогресу;
  • Любителям дивувати оточуючих та спостерігати їх захоплені погляди;
  • Власників великої кількості склопакетів або кахельного покриття, які не хочуть витрачати багато часу та сил на їх прибирання;
  • Тим, для кого своя особиста безпека над усе. Маючи цього робота Вам не доведеться ризикувати життям для того, щоб вимити вікна зовні;
  • Якщо у Вас є важкодоступні долі скління, де просто неможливо провести очищення класичними способами;
  • Для власників офісних будівель або приміщень із великою кількістю фасадного скління. Роботи працюють швидко та не вимагають «зарплати»;
  • Людям пенсійного віку та тим, чиї можливості обмежені. Роботом можна легко та швидко керувати, не докладаючи до цього майже жодних зусиль і не сходячи з місця.

Про що ми розповімо в цій статті?

У 2021 році вибір роботів пилососів для миття вікон і кахлю настільки великий, що людині, яка раніше не стикається з ними, дуже складно зробити правильний вибір. Адже від того, в яких умовах експлуатуватиметься робот, залежить його функціональний стан і якість прибирання. Якщо бездумно купити перший робот, що попався, то з величезною часткою ймовірності, він не буде справлятися зі своїми прямими обов'язками, а Ви даремно витратите гроші і розчаруєтеся в даному виді техніки.

У даній статті ми розповімо принципи роботи різних підвидів роботів для миття вікон, їх функціональні та програмні можливості, а також дамо рекомендації щодо їх використання.

Базовий принцип роботи роботів для миття вікон:

Робота кріпиться до поверхні за допомогою вакуумного насоса. Грубо кажучи, робот присмоктується до вікна. Завдяки високій силі всмоктування він міцно тримається на скляних поверхнях. Достатньо ввімкнути пристрій та прикріпити до вертикальної скляної або кахельної поверхні.

Не варто турбуватися про те, що робот може раптово впасти, адже він кріпиться до поверхні з досить високою силою. Робот  витримує силу на відрив у 150 KGF. Грубо кажучи, він відірветься від поверхні, якщо його смикне щось масою зі слона. Але звичайно у даних пристроїв є кілька рівнів безпеки. Про це ми поговоримо нижче.

У комплектацію роботів входить електрокабель з блоком живлення від звичайної електромережі. Саме він дозволить пристрою працювати безперервно від електромережі. Але з кожним днем ​​технології прогресують і у світі вже існують роботи мийників вікон, які працюють тільки від акумуляторної батареї.

При виборі робота зверніть увагу на довжину кабелю та спосіб його кріплення до роботи (з додатковою закруткою для збільшення безпеки або без). Стандартна довжина кабелю – 5 метрів. Якщо Ваші вікна довші, то із проблемою короткої зарядки допоможе впоратися звичайний побутовий подовжувач.

Робот мийник вікон є багатофункціональним пристроєм, який можна використовувати для очищення практично будь-яких вертикальних і горизонтальних поверхонь. Він може мити не лише вікна, а й кахель, дзеркала і навіть полірувати меблі. Найчастіше звичайно його купують для миття вікон та кахлю. Більшість приладів здатні працювати як з гладкими, так і з рельєфними поверхнями, а також без рамкового скла.

Види роботів для миття скла:

Існує два типи роботів мийників вікон: квадратний і прямокутний з дисками, що обертаються. Незважаючи на виконання однієї і тієї ж функції, квадратний і прямокутний робот мають чимало відмінностей не тільки у формі.

Для початку ми покажемо Вам з яких базових деталей та комплектуючих складаються обидва типи роботів, а далі розповімо подробиці.

Прямокутний робот з дисками, що обертаються:

Що знаходиться на прямокутному роботі пилососу для вікон

У прямокутного робота з дисками, що обертаються, система присмоктування знаходиться в двох обертових «ногах». При русі, робот здійснює зигзагоподібні рухи, завдяки яким він і переміщається по поверхнях. На диски одягається серветками із мікрофібри. Завдяки такому способу переміщення прилад здатний якісніше виконувати свою роботу навіть на найзабрудненіших ділянках. Диски, покриті ганчірками, що обертаються, додатково очищають бруд, який сильно в'ївся, при цьому не залишаючи слідів і розлучень.

Робот має по периметру датчики країв, що дозволяє йому визначати межі скла. Для роботи на безрамковому склі у робота є спеціальна система визначення меж. Робот міряє можливість присмоктування до поверхні, якщо сила присмоктування падає, то прилад сприйме це як межу, за яку йому не можна виїжджати.

Робота квадратної форми з нерухомими щітками:

З чого складається квадратний робот для миття вікон

Квадратний робот слід вибирати для більших скляних поверхонь, тому що він охоплює великий периметр і здатний набагато швидше очистити поверхню. Пересування робот здійснює за допомогою спеціальних гусениць. Як і прямокутні роботи, квадратні також оснащені вакуумним насосом який знаходиться внизу корпусу, що дозволяє утримуватися на склопакетах у вертикальному положенні. Існують роботи в яких конструкційно може повертатися його середина, тим самим прискорюючи його пересування та виїзд із кутів.

 

Знизу корпус перекриває знімна квадратна серветка їх мікрофібри.

Квадратні роботи по кутах оснащені спеціальними датчиками руху. Завдяки їм пристрій чітко розуміє, до якого місця воно може працювати, і не виходить за межі скляної поверхні. Багато моделей квадратних роботів оснащені шкребками, які розташовані по його периметру. Вони дозволяють очищати шлях робота від зайвої вологи, не дозволяючи ковзати йому мокрою поверхнею. Завдяки цьому зчеплення приладу з поверхнею стає набагато кращим.

Рекомендовані умови експлуатації роботів:

Обидва типи роботів чудово справляються з поверхнями всередині приміщення. Але слід брати до уваги характеристики роботи для їх зовнішньої роботи. Так, через кліматичні умови може бути обмежена робота роботів, які мають у складі силіконові деталі. Через надмірну спеку силікон починає плавитися, а через низькі температури – тверднути. Користуватися такими пристроями зручно за температури близько +20℃. Роботів, що не мають у складі силіконових деталей, можна використовувати при температурі близько +5℃. Так само, як і будь-який електронний пристрій, не рекомендується використовувати роботів у дощову погоду. Не рекомендується використовувати пристрої при мінусових температурах, а також при температурах понад +40℃.

Безпека використання роботів-пилососів:

Роботи мийники вікон є цілком безпечними у роботі. Існує кілька етапів захисту від падіння приладу:

  1. У випадку, якщо робот був відключений від живлення, у пристрої передбачена акумуляторна батарея;
  2. Якщо ж Ви не встигли зняти пристрій до того, як запас заряду закінчиться, існує другий рівень захисту пристрою від падіння – страхувальні елементи (мотузки або троси).

Розглянемо докладно принцип роботи кожного з них. Крім мережевого шнура, від якого робот безперервно здатний працювати практично безперервно, пристрій оснащений акумуляторною батареєю. Вона дозволяє продовжувати роботу триматися на склі ще 15-25 хвилин, після відключення приладу з мережі, або на випадок позапланового відключення електрики. Резервного запасу батареї цілком вистачить, щоб Ви встигли зняти пристрій з поверхні. Про те, що заряд біля приладу знизився до мінімуму, вам повідомлять спеціальні індикатори, звукові сигнали та сповіщення, у тому числі і на смартфон.

У випадку, якщо користувач все-таки не встиг зняти пристрій після закінчення заряду, для додаткової безпеки приладу, в комплекті передбачені страхувальні елементи у вигляді шнурів або мотузок. Зрозуміло, ви повинні їх спочатку прикріпити. Одна частина мотузки прикріплена безпосередньо до корпусу пристрою, другу можна прикріпити до будь-якого більш-менш важкого предмета (батарея, карниз, стіл, диван і т.д.), на карабін. Деякі пристрої мають у комплектації спеціальні елементи – присоску-кріплення на вікно. Якщо харчування робота, у тому числі й від АКБ, закінчилося, він просто фізично повисне на цьому страховому шнурі і не впаде на землю.

Порівняння роботи роботів у різних умовах:

Наступна таблиця покаже Вам, який з типів робота мийника вікон та кахлю найкраще підходить для різних умов.

  Квадратний Прямокутний
Форма рами.
Безрамкове скло. Рельєфне скло та декоративна розкладка.
Справляється з безрамковим склом, оскільки мають датчики по периметру. Не справляється із закругленими рамами.
Підходить для всіх типів поверхонь, навіть рельєфних. Переїжджає декоративну розкладку.
Справляється з безрамковим склом, тому що мають датчики  перепаду тиску при всмоктуванні.
Добре підходить для стекол із закругленими рамами.
Підходить для всіх типів поверхонь, навіть рельєфних. Не може подолати декоративну розкладку.
Робота на кахлі Очищає кахель не гірше за скляні поверхні, не залишаючи видимих ​​розлучень. Максимальна ширина міжплиткових швів – 15 мм. Очищає кахель не гірше за скляні поверхні, не залишаючи видимих ​​розлучень. Максимальна ширина міжплиткових швів – 15 мм.
Вологість кахлю/скла Низька ефективність роботи на перезволоженому склі або кахлі через переміщення на силіконових гусеницях, які можуть прослизати по поверхні. Добре виконує свої функції і на мокрому склі та кахлі за рахунок способу свого пересування.
Робота в кутах Швидко та безпечно виконують свою роботу в кутах. Через датчики розташовані по кутах, не до кінця до них дістають (не зачищеними залишається буквально 5мм) Швидко та безпечно виконують свою роботу в кутах. Через свою форму не до кінця до них дістають (не зачищеними залишається буквально 5мм)
Якість чищення залежно від забруднення Добре справляються із забрудненнями різних типів, не залишаючи при цьому розлучень. Більш якісно проводять прибирання, справляються з будь-яким рівнем забруднень, у тому числі й такими, що в'їлися, не залишаючи розлучень.
Робота сухими/вологими щітками.
Автоматичне розпилення миючого.
Проводять як вологе, так і сухе прибирання. Завдяки вбудованій функції розпилення миючої рідини спрощується збирання. Проводять як вологе, так і сухе прибирання. Завдяки вбудованій функції розпилення миючої рідини спрощується збирання.

Допустимі характеристики поверхонь для якісної роботи роботів:

Слід звертати увагу на габаритні характеристики кожного робота, адже мінімальний розмір вікна, яке може почистити робот ~ 35×35 см. Через свої габарити прилад просто не здатний прибрати вікно менших розмірів. Середній розмір робота становить близько 27 см завдовжки і 10 см заввишки. Важить робот у середньому 2,5 кг.

Так само потрібно взяти до уваги те, що жоден сучасний робот ще не може відмивати кути повністю. Округлі роботи не вписуються у форму кутів, а квадратні оснащені датчиками, які дозволяють їм виконувати прибирання занадто близько до країв. Це ще раз підтверджує факт безпечної роботи роботів. Неочищені кути півсантиметра не є глобальною проблемою, злегка забруднені кути не будуть особливо помітні на тлі ідеально вимитого вікна.

Працюючи з кахельним покриттям зверніть увагу, що в місцях, де знаходяться стикується плитка один з одним, сила присмоктування робота слабшає, але це не знижує якість прибирання роботом поверхні. Проблема може виникнути у тому випадку, якщо шви перевищують розмір 15 мм. У такому разі робот подасть вам спеціальні сигнали, яким вкаже недостатню силу присмоктування приладу до поверхні. У решті випадків роботи продовжують нормально.

Робот може проводити як сухе, так і вологе прибирання. Для вологої, Ви повинні нанести миючу рідину/воду на мікрофібру вручну. Але все більше сучасних роботів оснащуються спеціальним розприскуючим модулем, який розбризкує рідину на скло автоматично. Просто залийте в прилад рідину для скла або звичайну воду, і вона сама зможе розпорошувати її на поверхню скла. Більше того, робот сам визначить ступінь забруднення вікна і самостійно дозуватиме потрібну кількість рідини для більш якісного очищення. Це дозволяє роботу проводити більш якісне очищення поверхні без розлучень та слідів. Витрата рідини при цьому мінімальний – 1мл.в середньому на 1 м.кв.

Керування роботами-склоочисниками:

Управління роботами може здійснюватися кількома способами: пультом або додатком у смартфоні або планшеті. Управління зі смартфону, як правило, доступне в дорожчих різновидах таких роботів.

У більшості роботів передбачено два типи прибирання: автоматичний та ручний. В автоматичному режимі робот самостійно аналізує, як йому оптимально спланувати своє пересування поверхнею і в процесі роботи може коригувати інтенсивність очищення. У ручному режимі Ви можете керувати його рухами. Наприклад, їхати вліво або вправо, вниз або вгору.

Всі функції, які є на пульті, так само легко можна знайти і в додатках, які підтримуються як на Android, так і на IOS.Хороші виробники прагнуть робити додаток зручними простим у використанні.

Окрім базових функцій управління, smart-управління через мобільний додаток додає численний ряд переваг. Ви можете коригувати роботу свого розумного помічника звідки завгодно. Встановлювати режими збирання, коригувати потужність та інші параметри. Дивитися та аналізувати статистику тощо. Під час інсталяції програми можна дозволити надсилання повідомлень на смартфон. Ви будете повідомлені про закінчення циклу прибирання, відключення живлення та можливі помилки. Це дуже зручна та важлива функція для контролю над пристроєм. Вам не доведеться стежити за роботом під час роботи, ви можете спокійно займатися іншими справами.

Потрібні комплектуючі та витратні матеріали:

У роботах для миття вікон є три види витратних матеріалів, які необхідно періодично змінювати. Якщо цього не робити, то починає страждати на якість прибирання в цілому. Важливий момент експлуатації. Вимикайте робота з мережі, якщо не використовуєте. Зливайте рідину з розпилювального бака та не залишайте вологі мікрофібри на пристрої.

Багаторазові ганчірочки з мікрофібри. Найчастіший для зміни витратний матеріал. Як правило, їх йде кілька штук у комплекті. Є окремо для сухого та вологого прибирання. Їх можна і потрібно прати у міру забруднення. Орієнтовний термін служби ~ 30 циклів прання.

Подовжувач кабелю живлення. Як і будь-який кабель, його можна перебити або порізати. Не використовуйте пошкоджений кабель. Змінюйте у міру механічного зношування або пошкодження.

Кріпельне кільце для роботів з дисками, що обертаються. Якщо використовувати робота акуратно, то міняти їх не треба. Змінюйте у міру механічного зношування або пошкодження

Бак для розпилення рідини, що вбудовується. Змініть у міру механічного зносу або пошкодження.

Базові відмінності роботів для миття вікон різних цінових категорій:

Слід брати до уваги, що дешевші моделі роботів будуть виконувати роботу не так ефективно, відзначаться потужністю присмоктування і як наслідок безпеки, обсягом акумулятора, матимуть менше функцій та технічних нюансів. Через низьку якість пристрою рівень поломок набагато вищий, якість деталей, як правило, залишає бажати кращого.

Зараз лідерами на ринку даних приладів є дві компанії: Hobot та Ecovacs.

Hobot – Тайванська компанія з виробництва роботів-прибиральників перша вигадала робот для миття вікон і досі зберігає своє лідерство у цій сфері.
Поряд з нею стоїть компанія Ecovacs, яка має за спиною понад 20 років роботи та досліджень у цій категорії. Вони роблять гарні роботи для вікон. На європейському ринку технологій вони посідають перше та друге місце у розробках даної галузі.

На що ще слід звернути увагу при покупці робота?

Насамперед слід ознайомитися з характеристиками та функціоналом мийника вікон. Якщо ж ви вже визначилися з моделлю і вирішили придбати цей пристрій, обов'язково купуйте оригінальний та сертифікований пристрій у офіційного дилера на території Вашої країни. В цьому випадку у Вас буде доступ до оригінальних витратних матеріалів, гарантійного сервісу. Це позбавить Вас неприємностей, пов'язаних з обслуговуванням робота.

нагору
Товар додано у ваш кошик