Як вибрати робот-пилосос у 2022 році?
favorite_border
Доступно тільки зареєстрованим користувачам

Як вибрати робот-пилосос?

Як хочеться часом після важкого робочого дня просто відпочити, але побутові турботи забирають багато вільного часу. Саме тому все частіше в асортименті компаній-виробників побутової техніки ми можемо спостерігати появу таких пристроїв, як робот пилосос. Так як до вибору розумного помічника слід ставитися з усією відповідальністю, ця стаття відповість на Ваші найчастіші питання і допоможе визначиться, чи варто купувати робот пилосос, що це таке і чи потрібен робот пилосос Вам.

Стаття є актуальною на Січень 2022 року!

Інформація у цій статті оновлюється в міру появи нових нюансів у роботі роботів пилососів. Ми стежимо за всіма змінами як у конструкційних, так і програмних особливостях даних пристроїв.

Короткий зміст:

 1. Кому потрібен робот-пилосос?
 2. Принцип роботи
 3. З чого складається робот
 4. Управління роботом
 5. Порівняння пилососів різних категорій
 6. Пилососи з вологим прибиранням
 7. Важливі нюанси вибору

Як з'явилися роботи пилососи?

Спочатку пилососи являли собою корпус з мотором і мішком для збору сміття, до якого кріпився шланг. Мотор забезпечував велику силу всмоктування за рахунок циркуляції повітря, що й сприяло поглинанню сміття та інших частинок у спеціальні мішки, що знімаються, або пластикові контейнери всередині корпусу.

Робот пилосос чи звичайний?

Але робота вручну пилососом, живлення якого відбувається по електромережі – дуже втомлива та довга робота. Та й при великих площах, перемикання пилососа з розетки в розетку не зовсім зручне заняття.  На зміну традиційним пилососам прийшли нові – вертикальні та роботи пилососи.

Робот пилосос або вертикальний бездротовий?

Вертикальні пилососи могли забезпечувати таке ж ефективне прибирання, як і звичайні, але були бездротовими. Але вони, як і раніше, вимагали людської участі. Тоді і стали з'являтися нові пристрої для автономного збирання. роботи пилососи.

Чи є сенс у покупці робота пилососа?

 • Роботи ідеально підходять власникам великих будинків, прибирання яких забирає чимало часу та сил;
 • Власникам вихованців, шерсть яких залишається на килимових покриттях, підлогах і розноситься у вигляді алергенів;
 • Тим, хто йде в ногу з часом і любителям протестувати новинки технічного прогресу;
 • Тим, хто живе в промислових та запорошених районах, і щоденного прибирання просто не уникнути;
 • Сім'ям з маленькими дітьми просто потрібний такий пристрій для економії часу та підтримання чистоти будинку;
 • Старим людям, яким важко самостійно проводити прибирання;
 • Люди з обмеженими можливостями.

Говорячи про робот пилосос, важко уявити, що такий невеликий прилад здатний вмістити в собі такий складний механізм і працювати за принципом звичайного пилососа, тільки тепер абсолютно автономно, не забираючи при цьому сил і часу. Застосування робота пилососа в рази полегшує побут, завдяки чому пристрій дуже затребуваний і популярний.

 

Далі ми розповімо, як правильно вибрати і про те, як користуватися роботом пилососом.

Принцип роботи робота пилососа

Діляють роботи пилососи на такі види:

 • Пилососи для сухого прибирання;
 • Полотери для вологого та сухого натирання підлог;
 • Роботи-пилососи гібридного типу, що виконують і вологе і сухе прибирання приміщень.

Тип роботів пилососів необхідно вибирати в залежності від поверхні, що прибирається, і виду прибирання, який Вам необхідний.

Як працює робот пилосос?

Після включення робота пилососа він починає переміщатися по кімнаті. Переміщення відбувається залежно від вибраного режиму збирання робота пилососа. Рухається робот за рахунок вбудованих коліс. Це забезпечує відмінну роботу роботу пилососу по килиму, ламінату, лінолеуму, паркету або кахельній плитці. У хороших моделях це прогумовані колеса, які можуть йти всередину корпусу при подоланні порожків до 2 см у висоту. Також це дозволяє заїзд і прибирання робота пилососа на ворсистих килимах з висотою ворсу до 4 см.

Принцип збирання робота пилососа схожий на роботу класичного. Як правило, внизу корпусу знаходяться бічні щітки, які спрямовують сміття, яке знаходиться в кутах або вздовж плінтусів до основної щітки, яка захоплює сміття та пил, і відправляє їх у всмоктуючий отвір.

Там вони потрапляють у пластикові пилозбірники де і осідають. Потужний вакуумний насос за допомогою циркуляції пропускає через фільтр повітря з частинками бруду, де його очищає, випускаючи назовні очищене повітря. Чим щільніший фільтр, тим більше дрібні частки він може затримувати в собі, не даючи повернутися в приміщення бактеріям і деяким вірусам. У деяких типах пристрою передбачені ультрафіолетові лампи, здатні також очищати поверхні від шкідливих бактерій.

Деякі моделі пристроїв оснащені окремою автоматичною базою очищення пилозбірника робота від сміття. Ця функція допомагає роботу самоочищатися, коли контейнер, вбудований у пилосос, буде заповнений сміттям. Об'єм бака для пилу для кожного робота індивідуальний, але в середньому становить 500 мл.

Як тільки датчик наповнення бака дасть роботу сигнал про те, що для сміття більше немає місця, робот сам прибуде до станції, в якій знаходиться смітник, здатний вмістити до 3 літрів пилу. База самостійно спустошить контейнер пилососа і водночас є його станцією для підзарядки.

 

Завдяки вбудованим датчикам руху робот здатний самостійно визначати простір навколо себе та побудувати карту приміщення, що робить робота пилососа абсолютно автономним. Робот функціонує сам і не потребує додаткового нагляду.

Побудова карт роботом пилососом

Зазвичай прийнято розділяти два типи побудови карти приміщення у роботах пилососах: лідар та камера. Моделі з лідаром оснащені лазерним далекоміром, який знаходиться вгорі корпусу. Він здатний заміряти відстань до предметів на шляху пилососа та запобігти їх зіткненню.

Пристрої, що оснащені камерою, фотографують приміщення (стелю, стіни, підлогу, дверні отвори), і завдяки цьому будують карту приміщення, що дозволяє їм оптимально будувати свій маршрут прибирання. У тому числі й уночі. Найбільш передові моделі здатні запам'ятати кілька карток різних приміщень.

Чим більша площа прибирання – тим довше доведеться працювати роботу. Час прибирання робота пилососа на заряді акумулятора від 40 до 120 хвилин, після чого він відправляється на підзарядку. Для повного заряду акумулятора потрібно близько 2 годин.

У разі якщо заряд батареї робота на мінімумі, він самостійно здатний прибути до підлогової бази для заряджання, і залишатися там для заряду акумулятора. Потім повернутися до місця, де робот зупинив прибирання та продовжити з цієї точки. Найбільш передові моделі, можу розраховувати, скільки ще потрібно заряду АКБ, щоб закінчити заплановане прибирання. Наприклад, якщо залишилося 10% від запланованої площі, то робот не заряджатиме батарею на 100%, а дозарядиться щоб закінчити, і вже після цього повернеться на базу, щоб повністю підзарядитися.

Обмеження зон збирання

Якщо вам необхідно обмежити роботу робота в якійсь ділянці, то для цього є спеціальні магнітні стрічки, які клеяться у місця, куди роботу їхати не слід. Наїжджаючи на неї робот змінює напрямок своєї роботи. Також обмежувачем є віртуальна стіна. Вона є невеликим приладом з ІЧ-променем. У разі потрапляння променя в датчики-приймачі пилососа, він відразу змінить свій маршрут. Завдяки цій функції Ви можете буквально окреслити ділянку, і робот не переїжджатиме при роботі за його межі. У передових моделях обмежувати ділянки для збирання можна за допомогою спеціальних функцій безпосередньо в додатку для гаджета, яким ви керуєте роботом. Про це ми докладно розповімо трохи далі.

Безпека

Вибираючи робот пилосос, варто говорити про безпеку цих пристроїв. Роботи оснащені різними датчиками руху, які дозволяють роботам усвідомлювати де знаходиться він і де перепади висоти і перешкоди. Завдяки цьому робот не падає зі сходів, не заплутується та ніде не застрягне. У моделях з безконтактною системою навігації у разі виявлення перешкоди робот здатний заздалегідь перебудувати маршрут своєї роботи та уникнути зіткнень, а роботи з контактною системою оснащені м'якими бамперами, які стосуються перешкод та від'їжджають від нього.

З чого складається робот пилосос?

Основні елементи з чого складається робот-пилосос

Давайте розберемо пристрій робота пилососа детально.

Робот пилосос пристрій:

Корпус. Корпус у роботів буває декількох форм: круглі, D-подібні або квадратні. Круглий вважається класичною формою та поширена на 90% моделей. Але найбільш затребуваною стає D-подібна, т.к. дозволяє краще проникати в кути та встановлювати ширшу основну щітку.

Колеса. Колеса, що знаходяться знизу корпусу та виконані з гуми, безшумно та легко пересувають робота по поверхнях та переїжджають через поріжки.

Основна турбощітка. Основна щітка ділиться на кілька видів: 1) ворсяна (відмінно справляється з дрібним сміттям, але легко намотує на себе волосся та шерсть); 2) пелюсткова (менше намотує шерсть і волосся, але гірше відтирає притоптаний бруд); 3) Гумова або силіконова (добре показує себе на килимах і добре захоплює великі фракції сміття, але гірше очищає притоптаний бруд); 4 Подвійна комбінована (поєднує всі плюси ворсяної та силіконової).

Бічна щітка. Бічні щітки забезпечують підмітання підлоги у важкодоступних місцях, таких як кути, ніжки меблів та вздовж плінтуса.

Бампер. Рухомий бампер при зіткненні з предметами передає сигнал у блок управління, змінюючи напрямок свого руху.

Фільтр. Фільтр повітря, що видується, затримує в собі дрібні частинки пилу, виводячи назовні вже чисте повітря. Відрізняються своєю щільністю, яка впливає на розмір частинок, що утримуються.

Пилозбірник Контейнер для сміття та бак для води. Контейнери легко виймаються та миються. У пилозбірник потрапляє весь зібраний бруд і сміття, а бак для води автоматично змочує ганчірку для вологого прибирання.

Датчики. Крім того, роботи оснащені сенсорами та датчиками для орієнтування у просторі. Це допомагає менше стикатися з предметами, будувати карту приміщення, а завдяки датчикам перепаду висоти ще й не впасти зі сходів або іншої висоти. Завдяки їм робот пилосос не наїжджає на штори, не заплутується у проводах та оминає інші перешкоди.

Мотор. Електромотори забезпечують потужну роботу вакуумних насосів, що забезпечує підвищений рівень всмоктування сміття та пилу.

Акумулятор. Завдяки акумулятору робот здатний самостійно працювати без електроживлення. Від ємності та типу батареї залежить час роботи робота без підзарядки. Найбільш довгоживучими АКБ є Li-Ion (Литтєві).

Кнопки керування. Кнопки керування на корпусі допоможуть запустити та проконтролювати базові функції робота.

Управління пилососом та зручність користування

Управління роботом може здійснюватися декількома способами: вручну, на корпусі пристрою, пультом Д/В або додатком зі смартфона або планшета (в тому числі і не вдома). Натиснувши на пульті кнопку «Пуск» і вибравши режим робота пилососа, користувач дає йому команду почати своє прибирання.

У передових моделях завдяки спеціальним додаткам для керування роботом через смартфон можна також регулювати роботу пристрою. Крім стандартних функцій, програма оснащена функцією запам'ятовування кількох карт приміщень, що дуже зручно власникам великих будинків через різні планування кімнат та поверхів. Також Ви можете задати функцію прибирання тільки однієї кімнати, тобто робот пилосос не переїде через поріг заданої Вами кімнати, що прибирається. Наприклад, Ви бажаєте прибрати лише кухню. Надсилайте робота прибрати лише її.

Функція “No-Go lines” - також зручне нововведення для того, щоб окреслити межі роботи робота і не дозволяти йому заходити за межі заданої Вами ділянки. Просто зазначайте у додатку, куди їхати роботу не треба.

Програми підтримуються як на Android пристроях, так і на IOS, і зазвичай є дуже зручними і зрозумілими в експлуатації.

Порівняння роботів пилососів різних цінових категорій

Всі ми розуміємо, що від цінової політики залежить як якість складання робота, якість прибирання та різниця роботів пилососів, їх функціонал і як прибирає робот пилосос. Щоб зрозуміти, чим відрізняються роботи пилососи, ми пропонуємо таблицю порівняння моделей роботів пилососів різних цінових категорій та зрозуміти для Вас, яким має бути робот пилосос:

  Бюджетний Середня цінова категорія Преміум категорія
Робота на різних типах покриттів Не підходять для килимів Працює  на всіх типах покриттів  Працює  на всіх типах покриттів
Якість складання Низька якість комплектуючих та збирання  Хороша якість комплектуючих та складання Високоякісні матеріали запчастин та точне продумане складання
Акумулятор Низька ємність, застарілий хімічний тип акумулятора Середня ємність акумулятора Збільшена ємність, передовий хімічний тип акумулятора
Площа збирання До 50 кв.м. Від 60 до 150 кв.м. До 500 кв.м.
Кількість режимів роботи 1 Від 3 до 5 Більше 5
Сервісне обслуговування Часті поломки можливі через низьку якість матеріалу та складання Випадки поломок при грамотній експлуатації не такі часті. Як правило, проблеми починають проявлятися в механічній та програмній частині через рік. Випадки поломок та програмних збоїв при грамотній експлуатації рідкісні.
Якість прибирання Низька якість прибирання Прийнятна якість прибирання Чудова якість прибирання. Збирає до 95% всього сміття

Мінусами роботів пилососів більш дешевих моделей є: мала потужність двигуна робота пилососа, відсутність навігаційних датчиків, час, який робот витрачає на прибирання, тип управління та проблемною роботою у важкодоступних місцях. Тому для покупки якісного робота пилососа радимо ознайомитись з компаніями – флагманами у сфері автоматизованого прибирання: iRobot та Neato Robotics.

Чому робот пилосос від iRobot?

iRobot - американська компанія, яка спеціалізується на виробництві та продажу робототехніки. З 2002 року компанія випускає лінійки роботів – пилососів, що завоювали серця мільйонів людей у ​​всьому світі. І так, саме iRobot першими вигадали робот-пилосос.

Роботи пилососи – вибір мільйонів компанії Neato.

У 2004 році в Каліфорнії було засновано компанію Neato Robotics. Завдяки команді досвідчених інженерів на ринку з'явилися роботи пилососи Neato. З 2015 року компанія стала офіційно представлятися групою компаній Clever&Clean, які є експертами з приладів для автоматизованого прибирання приміщень.

Таким чином ці компанії є лідерами індустрії досі.

Як вибрати робот пилосос з вологим прибиранням

Серед роботів пилососів можна виділити такий клас, як роботи, що поєднують у собі сухе і вологе прибирання підлоги, так звані 2 в 1. Також існує окремий тип – роботи-полотери. Усі вони мають той самий функціонал управління, безпеки, навігації тощо. що й просто робот-пилосос для сухого прибирання. Але мають і базові відмінності, які переважно полягають у тому, що робот виконує і вологе прибирання. Оскільки моделі таких пристроїв бувають різними, ми пропонуємо порівняти роботи пилососи і розглянути як вибрати робот пилосос з вологим прибиранням. Обидва ці типи мають свої переваги та недоліки.

Роботи-полотери

Основні елементи роботів полотерів

Роботи-полотери - це пристрої, які не мають базової функції всмоктування повітря. Вони працюють за таким принципом: усередині полотера розташований бак для рідини, яку він рівномірно розпорошує перед собою на підлогу, а далі цією ділянкою робот проїжджає мікрофіброю, яка збирає з підлоги змочений пил і бруд. У нормальних роботах, платформа до якої прикріплена ганчірочка з мікрофібри, постійно вібрує, створюючи ефект «відтирання» статі.

Роботи пилососи з функцією вологого прибирання 2 в 1

Основні елементи роботів пилососів 2 в 1 для сухого та вологого збирання

Роботи пилососи 2 в 1 здатні робити прибирання як сухими, так і змоченими ганчірками. Як же миє робот пилосос із вологим прибиранням? Для такої роботи пилососу потрібна змочена ганчірка з мікрофібри, яка кріпиться до спеціальної платформи на нижню частину корпусу. У процесі роботи мікрофібру треба змочувати вручну (зупиняючи прибирання), або якщо робот оснащений резервуаром для рідини, то процес змочування відбувається автоматично. Зазвичай у таких резервуарах міститься 150 мл води, чого цілком може вистачити на очищення 120 м.кв., оскільки роботи дуже економно використовують воду.

Варто відзначити, що  повноцінне миття підлог пристрою 2 в 1 замінити не здатні, швидше просто протерти вологою ганчіркою пил із поверхні. Сильніші забруднення роботи просто розмажуть по підлозі. Але тут є нюанс.

Наприклад, є роботи, що поєднують у собі всі переваги полотера та робота для сухого прибирання. Їхній принцип роботи такий. Робот всмоктує через отвір весь пил і сміття, потім розпорошує рідина з контейнера відразу на підлогу. Після цього панелі, на які кріпляться ганчірочки з мікрофібри, вібрують, імітуючи рух людських рук при миття підлоги (вперед-назад), і наступною мікрофіброю очищають підлогу насухо. Все це відбувається за один “прохід” робота на поверхні. Завдяки цьому якість прибирання значно вища. Але на жаль, такі роботи не справляються з килимами і гірше роблять сухе прибирання.

Кооперація роботів для сухого та вологого збирання

У деяких моделях пристроїв передбачено функцію прибирання. Це безперечний плюс, оскільки завдяки такій функції, Ви можете запустити подвійний цикл прибирання Вашими пристроями. Тобто прибирання роботами пилососами проходить у два етапи: спочатку робот для сухого прибирання пройдеться по кімнаті, прибравши її від сміття, а після закінчення його роботи, за прибирання візьметься робот-наметник. Такий тандем дозволяє абсолютно автономно працювати без людської участі, а якість прибирання буде в рази вищою.

На що ще звернути увагу при виборі робота?

Вибір робота пилососа є дуже відповідальним завданням, тому рекомендуємо звернути увагу на такі критерії:

 • Рівень шуму пристрою. Шумний пристрій не зовсім радує, а може навіть заважати, особливо якщо ви використовуєте його під час перебування вдома. Нормальним рівнем шуму є значення 65 Дб. Цей рівень шуму можна порівняти зі звичайною людською мовою;
 • Висота корпусу та габарити. Це важливо для зручної роботи та доступу робота під дивани, ліжка та можливість прохідності між меблями. Середні параметри робота пилососа найчастіше 35x35x8 см та вага 3,5 кг;
 • Пилозбірник. Слід звернути увагу на його розміри. Чим менший контейнер – тим менше в нього сміття міститься, а отже доведеться частіше його очищати;
 • Ємність акумулятора. Чим більша його ємність, тим довше робот здатний працювати без підзарядки. Також враховуйте його хімічний склад.

Як вибрати якісний робот пилосос?

Будьте уважні до комплектації робота, змінних запчастин та аксесуарів для догляду за роботом. Також купуйте роботів тільки у офіційних дилерів на території Вашої країни, які зобов'язані надавати Вам гарантійні зобов'язання та сертифікати, це позбавить Вас від витрат у разі поломки.

Прочитавши це детальне керівництво, зваживши все за і проти робота пилососа, сподіваємося, що ви визначилися з тим, чи потрібен Вам робот пилосос. Сподіваємося наше керівництво по роботам пилососів змогло допомогти тим, хто хоче спростити своє життя таким простим і зручним пристроєм. За допомогою цієї статті Ви зможете відповідальніше підійти до вибору ідеального приладу, який підійде індивідуально Вам.

Автори статті: Єлизавета Москаленко, Кукуш Артем

Рекомендуємо вибірки наших роботів:

Комментарии: