Як вибрати робот-газонокосарку у 2022 році?
favorite_border
Доступно тільки зареєстрованим користувачам

Як вибрати робот-газонокосарку?

Прогулявшись вулицями увагу на себе звертають ідеальні клумби із зеленим газоном. Безперечно, такі галявини стають забарвленням парків, скверів та цілих площ. Любителі зелені прикрашають газоном власні ділянки у дворах. Але за такою красою стоїть колосальна праця. Щоб газон був доглянутим та радував око, його періодично необхідно стригти та рівняти. Вручну цей процес займає багато часу та сил. Саме це і стало поштовхом для технічного прориву у сфері робототехніки з догляду за газоном.

Що означає самохідна газонокосарка чи робот-газонокосарка? Це прилад, здатний самостійно виконувати стрижку трави. Принцип роботи робота-газонокосарки подібний до звичайної газонокосарки, але відрізняє його повна автономність, що дає йому ряд переваг перед його попередником. На ринку робототехніки представлена ​​різноманітність цих побутових приладів. Вони поділяються і за призначенням. Є роботи газонокосарки для обробки полів для гольфу, величезних садів та інших комерційних площ. Але в цій статті ми поговоримо про те, на що здатний робот газонокосарка і який пристрій стане ідеальним для Вас у побуті.

Стаття актуальна на Березень 2022 року!

Інформація у цій статті оновлюється в міру появи нових нюансів у роботі роботів для стрижки газону. Ми стежимо за всіма змінами як у конструкційних, так і програмних особливостях даних пристроїв.

 

Короткий зміст:

 1. Кому потрібен робот-газонокосарка?
 2. З чого складається?
 3. Принцип роботи
 4. Параметри ділянок
 5. Управління
 6. Безпека
 7. Відмінності у ціні
 8. На що звернути увагу при покупці

Кому необхідний такий робот?

 • Любителям робототехніки та новинок технічного прогресу, які стежать за нововведеннями та хочуть на власному досвіді перевірити всі переваги даного приладу;
 • Власникам великих газонів, які не хочуть витрачати час і сили, для косовиці вручну, а також з метою економії на садівнику;
 • Чудовий варіант для любителів здивувати оточуючих, адже автономна газонокосарка викликає інтерес, а ідеально підстрижений газон захоплення.

З чого складається робот газонокосарка?

Зовні робот є невеликим пристроєм, виконаним із міцного водонепроникного пластику, завдяки чому роботу не страшні опади.

Корпус. На корпусі зазвичай знаходиться ручка для зручного транспортування приладу та велика червона аварійна кнопка, якою користуються у разі якщо прилад необхідно екстрено зупинити.

Колеса. Пересувається робот за рахунок трьох-чотирьох коліс, виконаних із пластику. Вони легко і безшумно здатні провозити робота навіть по горбках або дрібним гілкам.

Ріжучі ножі. Призначені для зрізання трави розташовані знизу корпусу. Ножі поділяються на два типи:

 • Вільноплаваючий – найчастіше пластиковий диск із закріпленими по колу лезами-лопатями. Працює практично безшумно. З мінусів – через свою конструкцію та розташування, залишають маленькі нескошені ділянки трави вздовж парканів або будівель, шириною 2-5 см. А також не зможуть зрізати стебла грубих рослин;
 • Сталеві ножі із загостреними кромками – такий тип ножів краще впораються з насадженнями, на яких присутні рослини, з більш товстими стеблами. Косарки, в яких дані леза зміщені трохи вбік, здатні скошувати траву навіть впритул до будівель, не залишаючи не прокошений периметр.

Док-станція. Зарядний пристрій та місце його базування. Саме виїжджаючи з неї робот починає цикл стрижки. Якщо док-станція обладнана навісом, вона також є укриттям для робота в разі негоди.

АКБ. Акумуляторна батарея дає можливість працювати автономно без додаткового джерела живлення. Вони бувають різних ємностей та складаються з різних хімічних елементів. Чим вищий показник мАг, тим довше вистачить заряду.

Датчики. Крім того, роботи оснащені спеціальними датчиками, які дозволяють контролювати його переміщення розпізнаючи перешкоди та запобігаючи пошкодженню. Також є низка датчиків, які відповідають за безпеку.

Панель управління. У різних моделях розташована по-різному, як у задній частині, так і у верхній частині корпусу (відповідно має захисну кришку).

Як працює робот газонокосарка

Після того, як установка робота-газонокосарки закінчена, він може вирушати на косовиці. Після того, як Ви запустили і відправили вашого робота на косовиці, прилад починає роботу. Дані роботи пересуваються часто хаотично, але деякі прилади працюють по спіралі, зигзагоподібно або змійкою. Більш кращим є все ж таки хаотичний рух, так як при тій же якості скосу, робот не залишає після себе жодних слідів від коліс та наїждженої колії. Завдяки цьому зберігається презентабельний вид газону.

Висоту скосу трави можна самостійно регулювати за допомогою спеціальної рукоятки, що обертається, на корпусі пристрою. За рахунок неї змінюється положення ножів, тобто їх можна підняти або опустити вниз.

Оскільки кошики для збору трави в таких пристроях не передбачені, одразу виникає питання: куди робот-газонокосарка подіє траву? Гострі леза ножів подрібнюють газон настільки, що він створює ефект мульчування. Тобто скошена трава стає природним добривом для ґрунту внаслідок перегнивання.

Мульчування газону має низку переваг: можливість без зусилля та додаткових витрат отримувати якісний та органічний матеріал для добрива. Газон захищається від пересихання і сповільнюється зростання бур'янів. Не варто переживати про те, що мульча перетворитися на гниюче болото-скошена трава рівномірно розподіляється по ділянці, а регулярне використання гарантує більш щадне і дрібне подрібнення, в результаті чого Ви маєте ідеальний газон з якісним природним добривом.

На яких ділянках може працювати робот-газонокосарка?

На які ділянки розраховано цей пристрій? Цей показник безпосередньо залежить від параметрів самого пристрою. Виробники вказують параметри та максимальну площу на якій здатні працювати прилади. Зазвичай для побутового застосування є лінійки, які здатні обробляти від 3х до 50 соток. Але найпотужніші можуть справлятися зі зрізом трави до 2,5 Га.

Самохідна газонокосарка не призначена для роботи на дуже нерівних поверхнях, тому сама ділянка, що прибирається, повинна бути відносно рівною. Для коректної роботи робота допускається горбики та западини, які не значно вплинуть на його пересування та якість збирання. Але використовувати його на ділянці не вдасться.

Якщо на ділянці є нахили або пагорби – ознайомтеся з тим, на яких нахилах здатний працювати пристрій. Зазвичай показник кожного приладу різний і становить 20-30% нахилу. Найпотужніші пристрої можуть долати кути нахилу до 45%.

Зверніть увагу, щоб протектор у ваших коліс був глибокий і з чітким малюнком. Завдяки цьому прилад не ковзатиме на вологій траві.

Робот призначений для газонної трави. На дуже товсті стебла робот не розрахований, а дикорослі стебла можуть призвести до поломки ножа.

Чи можуть соснові шишки чи гілки пошкодити робот газонокосарку? Шишки, гілки та інше дрібне сміття варто прибирати з газону. Такі предмети не можуть нашкодити роботі, але ножі зношуватимуться в рази швидше. Також вони можуть погнути ножі, через що продуктивність робота буде меншою.

Керування роботом

Окрім панелі керування на корпусі приладу, хорошим роботом можна керувати дистанційно за допомогою програми у смартфоні. Такий зручний посібник відкриває масу можливостей для користувача. Як робот газонокосарка працюватиме вибирати тільки завдяки вибору режимів роботи.

Повний контроль над пристроєм дозволяє отримувати повідомлення на ваш телефон або планшет, які ознайомлять Вас з повною звітністю про косовище, повідомлять про місцезнаходження робота і цикл косіння. Можливість програмування роботи наперед дозволять забути про пристрій та насолоджуватися вільним часом – система сама відправить робота на косо в поставлений Вами час.

Як і всі роботизовані прибиральники, газонокосарку також можна інтегрувати в систему розумний будинок. Таким чином система зможе сама запускати в роботу пристрій, навіть за відсутності господарів.

Обмеження площі, що забирається

Головна перевага робота-газонокосарки це його автономність. Але як же робот сам розпізнаватиме площу, на якій йому необхідно працювати, не заїжджаючи за її межі?

Щоб робот чітко розумів кордони, за які йому не потрібно заїжджати, необхідно обмежити ділянку, що забирається. Існує два способи визначення робочої зони:

Обмежувальний кабель – стандартний та найпоширеніший у бюджетних пристроях обмежувач, який зживає себе. Установці кабелю для робота газонокосарки слід приділити належну увагу, адже саме він буде контуром площі поверхні, що скошується. Спеціальний кабель підключають до док-станції і розтягують по периметру ділянки, закріплюючи його за допомогою кілочків у землі. Замкнений контур допомагає створювати базу. Саме по даному кабелю робот і орієнтується у межах ділянки. Деякі виробники радять вкопувати кабелі прямо у ґрунт. Найчастіше кабелі пофарбовані в зелений колір та підходять для розмітки невеликих ділянок.

Датчик трави. Такими датчиками оснащені дорожчі моделі роботів. Такий спосіб обмеження дає роботу повну свободу дій. Наїжджаючи на землю, доріжки або інші, що не підлягають косіння території, робот самостійно визначає, що заїхав не туди і повертається назад на газон.

Додатковим рівнем для зонування стануть захисні стрічки. Крім основного обмежувального дроту, зону, в яку пристрій не повинен в'їжджати, можна так само захистити магнітною стрічкою. Такий обмежувач зручний, у разі є на галявині є предмети, які знаходяться там тимчасово: садові меблі, мангал тощо.

Крім того, система багатозональності дозволить вашому приладу скошувати рослинність на декількох ділянках. Робот автоматично, без перепрограмування, переїде на іншу ділянку, закінчивши свою роботу на першому. Ця функція дуже зручна тим, у кого ділянка розділена і має чітку зональність.

Після закінчення циклу косовиці робот самостійно вирушить на базу підзарядки. Також на базу робот оговтується у випадку, якщо заряд батареї знаходиться на мінімумі. Час роботи на акумуляторній батареї залежить від багатьох факторів: ємності самої батареї, вологості трави, типу ландшафту, жорсткості трави, що скошується, і т.д. У середньому роботи працюють одному заряді 1,5 години. Якщо Ваш робот має функцію автоматичного розподілу навантаження, то це допоможе заощадити час косіння та заряд батареї. Робот самостійно обчислить густоту та висоту трави, тому встановить актуальну швидкість косовиці.

Безпека

Оскільки газонокосарки оснащені гострими ножами, безпека даного пристрою продумана до найдрібніших деталей. Насамперед безпека пристрою забезпечує оснащеність різними датчиками.

Датчики робота-газонокосарки виконують такі функції:

Датчик торкання чи зіткнення При зіткненні з будь-яким предметом робот газонокосарка самостійно визначає перешкоду, повертається та їде об'їжджає перешкоду.
Датчики нахилу та підйому Дані датчики дозволяють розпізнавати рівень нахилу на ділянці, запобігаючи перевороту або падінню пристрою з пагорба. Якщо прилад все ж таки перекинеться – ножі відразу перестануть обертатися.
Датчик дощу Косити мокру траву набагато складніше, тому при опаді робот самостійно оправиться на базу, де перечекає негоду.
Датчик розпізнавання перешкод Більше нові моделі пристроїв, за рахунок можливості побудови карти ділянки, можуть самостійно визначати перешкоду висотою понад 10 см, і об'їхати не врізаючись у неї.
Датчик для зупинки ножів При підйомі корпусу над землею, наїзді на якусь перешкоду, або просто якщо робот не виявляє рослинність – прилад самостійно зупинить обертання ножів.

Так само крім безпеки під час функціонування пристрою, захистити необхідно і сам робот. Протиугінний захист представлений у вигляді датчика несанкціонованого використання. Хороші пристрої оснащені сигналізацією або PIN-кодом, без якого пристрій не зможе розпочати свою роботу. Вбудований GPS дозволить у режимі реального часу спостерігати за місцем розташування робота через смартфон.

Відмінність роботів різних цінових категорій

Кожен розуміє, що від ціни залежить і якість приладу. Тому радимо ознайомитись із порівняльною таблицею роботів газонокосарок різних цінових категорій.

  Низька цінова  категорія Середня цінова категорія Роботи преміум класу
Якість складання Низька якість комплектуючих та складання Хороша якість складання та комплектуючих Високоякісні матеріали та точне, якісне складання
Датчики Відсутність важливих датчиків, що знижує безпеку приладу Достатня кількість датчиків для безпечного функціонування Обладнано всіма необхідними датчиками, завдяки чому повністю безпечні під час експлуатації 
Акумулятор Низька ємність акумулятора та недовговічний хімічний склад Середня ємність акумулятора та хороший хімічний склад Висока ємність акумулятора та найкращий хімічний склад
Програмні функції Не оснащені датчиком GPS та пристроєм Bluetooth. Необхідне програмування вручну. Немає програмних наворотів. Обладнано датчиком GPS та пристроєм Bluetooth. Мають можливості у додатку для смартфонів. Можливість програмування та контролю над пристроєм дистанційно. Обладнано датчиком GPS та пристроєм Bluetooth. Мають розширені можливості у додатку для смартфонів. Можливість програмування та розширеного контролю над пристроєм дистанційно
Сервісне обслуговування Можливо часто звертатися до сервісної служби через низьку якість матеріалів  При грамотній експлуатації випадки поломок трапляються рідше Випадки поломок та програмних збоїв при грамотній експлуатації рідкісні

Окрім всіх перерахованих вище технічних характеристик роботів газонокосарок, недоліком бюджетних варіантів є відсутність програмних функцій, датчика трави, високий рівень шуму, маленька потужність двигуна і недовговічність конструкції. Щоб уникнути невдалої покупки, радимо ознайомитися з компаніями-лідерами у сфері розробки роботів-газонокосарок.

Лідери у виробництві роботів газонокосарок

Robomow. Саме ця компанія, заснована в Ізраїльському місті Пардес, випустила перший у світі робот газонокосарки у 1997 році. Продукція компанії Robomow відрізняється відмінною якістю матеріалів та косовиці, високою продуктивністю та зручністю управління. Не дарма компанія наразі успішна у багатьох країнах світу, і є флагманом у даній галузі роботизованої техніки.

Husqvarna. Шведська компанія Husqvarna є одним з найбільших у світі виробників садової техніки, у тому числі й роботів газонокосарок.

AL-KO. Історія успіху бере свій початок ще з 1931 року. Саме тоді, в Гроскетці, і почала своє існування фірма, яка наш час продає свою високоякісну продукцію у всіх куточках світу. У тому числі й роботи газонокосарки.

Що ще брати до уваги при покупці?

 • Надійний виробник. Рекомендуємо ознайомитися з тим, як працює самохідна газонокосарка того чи іншого виробника, за допомогою відео-оглядів, або почитати відгуки реальних покупців;
 • Швидкість роботи. Саме від цього показника залежить, яку площу покосить Ваш пристрій за той чи інший час. Зазвичай роботи-газонокосарки здатні проїжджати до 3 км за годину. Показник може коливатися у разі, якщо поверхня, що скошується, буде нерівною або являти собою схили. У такому разі роботу необхідно буде виїжджати на пагорби, що вплине на його швидкість;
 • Ширина косовиці. Чим вище показник, тим швидше буде проходити стрижка. Зазвичай показник може бути від 20 до 80 см;
 • Безпека. Чим більшою кількістю датчиків оснащено пристрій, тим безпечніше буде проходити його експлуатація;
 • Акумулятор. Чим вище об'єм акумуляторної батареї – тим довше пристрій може працювати автономно без підзарядки. Також варто звернути увагу на те, з чого виконаний акумулятор. Найпоширенішими є літій-іонні батареї, хоча іноді зустрічаються і свинцево-кислотні;
 • Рівень шуму. Важливим критерієм також є рівень шуму, тому якщо Вас цікавить робот для побутового застосування, радимо вибирати роботів з вільноплаваючим ножем, оскільки вони є практично безшумними;
 • Функція скошування кромки. Ця функція дозволить вам позбутися непрокошеної трави по краях газону. У таки роботів ріжуча система смішна до краю корпусу робота.
 • Навігація. Якщо Ви хочете мати дійсно автономний пристрій для стрижки газону, докладіть зусиль, щоб Ваш робот був оснащений функціями зональності.

Покупка робота

Найголовнішим критерієм при покупці є якість пристрою. Тому радимо не нехтувати цим пунктом та купувати прилад лише у офіційного дилера на території Вашої країни. Заздалегідь ознайомтеся з наявністю у вільному продажу змінних розхідників та запчастин.

Сподіваємось стати для Вас пізнавальною, а головне - корисною. Вибір між самохідною чи несамохідною газонокосаркою залишається за Вами. Але тепер знаючи пристрій робота-газонокосарки, як вибрати, його функції і який стане якісним для роботи в побуті, Ви зможете більш відповідально підійти до покупки свого помічника.

Комментарии: