Як вибрати робот-пилосос власнику тварини у 2022 році?
favorite_border
Доступно тільки зареєстрованим користувачам

Як вибрати робот-пилосос власнику домашньої тварини?

Кожному щасливому власнику домашнього вихованця знайома проблема вовни на підлозі та килимах, особливо ця проблема значна для тих, хто страждає на алергію або виховує маленьких дітей. Щоб полегшити прибирання у квартирах та будинках, люди часто набувають різної побутової техніки. Найкращими пилососами для збирання шерсті тварин стали роботи пилососи. За короткий час вони стали популярними та затребуваними.

Перед вибором важливо знати, що слід врахувати при купівлі роботів, їх технічні характеристики та функціонал. Цю інформацію Ви можете знайти в нашій докладній статті про те, як вибрати робот пилосос і як він влаштований взагалі. А ця стаття допоможе розкрити найважливіші нюанси щодо вибору робота-пилососа для власників домашніх тварин.

Стаття є актуальною на Лютий 2022 року!

Інформація у цій статті оновлюється в міру появи нових нюансів у роботі роботів пилососів, що рекомендуються для власників тварин. Ми стежимо за всіма змінами як у конструкційних, так і програмних особливостях даних пристроїв.

 

Зміст:

 1. Чому робот-пилосос
 2. Типи щіток
 3. Типи фільтрів
 4. Пилозбірник
 5. Рух та управління
 6. Безпека
 7. Контакт з тваринами

Чому варто купити робот пилосос власнику домашньої тварини

Традиційний пилосос не справляється з цією проблемою. Основною проблемою є важкодоступні місця, наприклад: під тумбочками, ліжками та іншими меблями, яких звичайний пилосос не має доступу. Так як вихованці часто линяють, отже, і прибирання має бути щоденним. А людям, які страждають на алергію – кілька разів на день.  Звичайні пилососи вимагають участі людини в процесі збирання.

Цих недоліків позбавлені роботи пилососи. Вони не тільки найкращі пилососи для збирання шерсті тварин, а й абсолютно автономні, завдяки чому не вимагають участі людини в процесі збирання.

Незважаючи на свої невеликі розміри, пилососи якісно та швидко проводять прибирання приміщень.  Крім того, їх можна програмувати на прибирання, у зручний для Вас час на кілька днів уперед. Таким чином, робот самостійно в заданий час почне свою роботу в потрібному місці.

Як вибрати робот пилосос для збирання вовни?

Типи щіток робота

Ефективно очистити підлогу та килимові покриття допомагає вбудована турбощітка. Дістати сміття з кутів робот може завдяки бічним щіткам, направивши його до основної щітки.

Основна турбощітка буває декількох видів:

 • Ворсяна. Добре справляється з дрібним сміттям, але на даний тип щітки сильно намотується шерсть і волосся. Очищати такий тип щітки теж досить складно та довго;
 • Пелюстка. Гірше відтирає протоптаний пил, але на цей тип щітки менше намотується шерсть і волосся. Очищати такий тип щітки досить легко;
 • Подвійна комбінована або подвійний валик. Поєднує переваги обох типів щіток.

Також існують роботи без основної щітки. Вони просто всмоктують все сміття, вовну та волосся, але не відтирають притоптаний пил та сміття.

Зазвичай до комплектації до роботи передбачені спеціальні лопаточки для очищення турбощітки.

Звертайте увагу так само на потужність двигуна, адже чим він потужніший, тим ефективнішим буде всмоктування сміття та робота щіток.  Для прибирання житла з тваринами бажана потужність пилососа від 500 Вт

Типи фільтрів робота

Все сміття зібране пилососом проходить через спеціальні фільтри. Незамінною функцією стала фільтрація повітря, що виходить. Робот поглинає забруднене повітря і пропускаючи через свої фільтри випускає назовні вже очищений. Таке очищення не може не тішити людей, які страждають на алергію.

Існує три типи фільтрів:

 • Standart - призначені для фільтрації повітря, що виходить з пилососа, затримуючи дрібні частинки пилу та іншого сміття;
 • HEPA - також затримує сміття при виході повітря назовні. Здатний затримати навіть найдрібніший пил до 3 мікронів;
 • Ultra Performance - вловлює вдвічі більше дрібних частинок. Оснащений захисною сіткою, що продовжує термін експлуатації фільтра.

Фільтри легко знімаються та встановлюються. Завдяки цьому, якщо він заб'ється, його можна легко витягти і так само легко очистити від сміття. При регулярному використанні робота рекомендується проводити заміну фільтра раз на 2-3 місяці.

Сміттєвий контейнер

Захоплене з підлоги сміття потрапляє в спеціальний контейнер, в якому він і збиратиметься. Варто звертати увагу на роботів з великою місткістю пилозбірника, так як шерсть об'ємніша за будь-який інший побутовий пил. За рахунок цього пилозбірники частіше заповнюються, внаслідок чого вони вимагають більш частого очищення. При очищенні пилозбірника рекомендується не тільки його витрушувати від сміття, а також промивати водою.

Якщо ви хочете рідше брати участь у процесі очищення пилозбірника, то для деяких роботів передбачено функцію самоочищення. У станції для підзарядки передбачений спеціальний мішок, в який робот зможе самостійно скидати все сміття, що накопичилося. Все що потрібно від Вас - час від часу замінювати мішок і прибирати вже заповнений.

Рух робота

Ефективне пересування як на гладких поверхнях, так і на килимах забезпечують прогумовані коліщатка, які без проблем заїжджають на доріжки, килими та пороги до 2 см заввишки. З цим можуть впоратися навіть найменші пилососи, але хороших виробників.

Траєкторію руху робот будує завдяки спеціальним датчикам руху. Функція побудови карти вбудована в робот забезпечує запам'ятовування приміщення, що прибирається, завдяки чому пристрій здатний розпізнавати меблі і різні перешкоди, і більш якісно прибирати кути, навколо ніжок меблів та інші важкодоступні місця. Завдяки запам'ятовуванню карт кількох приміщень, а в деяких пристроях ще й кількох поверхів, робот працює абсолютно автономно, не вимагаючи участі людини.

Для більш якісного очищення рекомендується купувати відносно низькі роботи пилососи для зручного доступу до ділянок, що знаходяться під меблями. Зазвичай висота приладів не перевищує 10 см, але деякі роботи пилососи досягають до 5 см заввишки.  Так само маленькі пилососи для будинку здатні маневрувати навіть у малогабаритних приміщеннях з великою кількістю меблів, не втрачаючи при цьому якість прибирання.

Керування

Керування роботів пилососів відбувається через пульт Д/У, кнопками на корпусі, через голосову колонку або додатком у смартфоні. Останнє – найзручніший і максимально простий спосіб керування. Спеціальна програма, яка підтримується як на Android так і на IOS, відкриває розширені можливості та функції в експлуатації робота. Програма здатна надавати звітність та можливості змінювати параметри циклу прибирання в режимі реального часу, а також задавати параметри на майбутні прибирання.

Кращими роботами пилососами для збирання шерсті тварин стануть ті, які оснащені локальним прибиранням у заданій зоні. Ця функція дозволяє заощаджувати час на очищенні поверхні шляхом відправлення приладу працювати на конкретній ділянці. Таким чином Ви можете запрограмувати робот прибирати, наприклад, в зону або кімнату, в якій найчастіше знаходиться Ваш вихованець, і де скупчення шерсті відповідно вище. Після закінчення циклу збирання робот самостійно вирушить на станцію для підзарядки.

Так само зручною функцією для господарів вихованців є програмування прибирання за часом. Тобто Ви можете задати цикл прибирання на час, коли, наприклад, вихованець буде на прогулянці. 

Безпека

Незамінною функцією, щоб убезпечити як прилад, так і тварину, стане віртуальна стіна – невеликий пристрій з ІЧ-променем, зчитуючи який робот пилосос не переїжджає за її межі. Такими ж функціями має і спеціальна стрічка, яку ви можете помістити на підлогу, і робот не переїжджатиме її. Сучасною альтернативою таких девайсів стане функція встановлення заборонених зон у додатку, просто наголосивши на карті приміщення.

Такі бар'єри зможуть захистити куточки з годівницями або туалет вихованця, не давай роботу стикатися з ними.

Було таке, що прилад десь застряг і завдяки безшумній роботі робота пилососа пошуки пристрою занадто тривалий процес, оскільки робот може бути де завгодно. Для таких випадків у смартфоні є спеціальна функція, яка дозволяє легко та швидко визначити місцезнаходження пристрою. Натисканням однієї кнопки робот почне видавати гучні звуки, що допоможе швидко знайти прилад у будинку.

Так само власникам вихованців не варто турбуватися про те, що робот завдасть якоїсь шкоди його вихованцю. Кращими для тварин роботів пилососів робить оснащеність такими датчиками, що здатні зчитувати навіть перешкоди, що пересуваються.  Так що не варто турбуватися, хвости та лапи Ваших улюбленців у повній безпеці.

Контакт з тваринами

Що стосується поведінки тварин, то реакція на такий пристрій може бути різною. Найчастіше собаки і робот пилосос відмінно порозуміються між собою через час. Зазвичай потрібно трохи почекати, щоб Ваш вихованець звик до того, що робот постійно катається по дому, що в результаті викликає повну байдужість. Але незважаючи на те, що робот безпечний для тварини, все-таки залишати прилад наодинці з вихованцем надовго не рекомендується.

Так само як і собаки, коти та роботи пилососи не заважають існуванню один одного. Але якщо Ваш вихованець полохливий, агресивний або грайливий, радимо звернути увагу на роботи пилососи з низьким рівнем шуму та тихою роботою, щоб пилосос не лякав Вашого улюбленця.

Покупка робота

Ознайомившись із рекомендаціями щодо вибору робота, не варто ставити на другий план сам процес купівлі робота. При виборі пристрою зверніть увагу на розхідники та змінні фільтри. Вони обов'язково мають бути у вільному продажу. Ознайомтеся з рейтингами та відгуками на різні моделі пилососів.

Так само продавець зобов'язаний забезпечити Вас гарантією.  Немаловажно і наявність сервісного обслуговування, щоб у разі несправності або проблемної роботи робота Ви могли звернутися за допомогою до фахівців. Купуйте товар лише у перевіреного та офіційного дилера на території Вашої країни.

Рекомендуємо нашу вибірку роботів:

Комментарии: