Як вибрати робот-пилосос для дому у 2022 році?
favorite_border
Доступно тільки зареєстрованим користувачам

Як вибрати робот-пилосос власнику будинку?

У сучасному світі більшість рутинних справ сучасні люди переклали на автоматизованих помічників. Завдяки цьому швабри та віники залишилися у минулому, а асортимент побутової техніки став поповнюватись роботами пилососами. Роботи пилососи - автоматизовані прибиральники, призначені для прибирання підлогових покриттів та килимів від пилу та іншого сміття, які працюють абсолютно автономно.

Але який же робот пилосос стане найкращим для дому? Якщо Ви вже ознайомилися з нашою докладною статтею про вибір та 100 пристрої пилососа взагалі, то в цій статті пропонуємо ознайомитися з тим, який робот пилосос купити для дому.

Стаття є актуальною на Березень 2022 року!

Інформація у цій статті оновлюється в міру появи нових нюансів у роботі роботів пилососів, що рекомендуються для власників будинків. Ми стежимо за всіма змінами як у конструкційних, так і програмних особливостях даних пристроїв.

 

Зміст:

 1. Чому робот-пилосос?
 2. Площа прибирання
 3. Якість прибирання
 4. Збір сміття
 5. Навігація та керування
 6. Безпека

Переваги роботів пилососів у великих будинках

Чому варто вибирати роботи пилососи для великих будинків:

 • Повністю автономна робота. Від Вас потрібно лише встановити режим прибирання;
 • Зручне керування пультом Д/У, додатком у смартфоні, голосом або просто кнопками на корпусі;
 • На відміну від традиційного пилососа працює на акумуляторі , завдяки чому не містить проблеми вічної перестановки шнура з однієї розетки в іншу;
 • Обладнаний різними датчиками, які забезпечать об'їзд перешкод;
 • Компактність пристрою, що гарантує якісне прибирання навіть у важкодоступних місцях;
 • Незамінна знахідка для власників великих будинків, які хочуть заощадити на обслуговуючому персоналі або він не викликає довіри;
 • Відмінно підходять для алергіків, власників вихованців або в будинок з маленькими дітьми, оскільки щоденне прибирання в таких будинках просто необхідне.

Площа збирання

Роботи пилососи, незважаючи на свої маленькі габарити, мають досить високу потужність двигуна. Розмірковуючи про те, які пилососи краще для дому слід пам'ятати, що чим вища потужність робота, тим ефективнішим і якіснішим буде проводитися прибирання.

Кажучи про площу збирання, слід згадати, що площа збирання залежить від обсягу акумулятора. Оскільки роботи пилососи не мають дротів, то прибирають вони виключно на акумуляторі. У середньому заряду акумулятора роботів пилососів вистачає на 150 хвилин збирання. За цей час робот встигне прибрати до 250 кв. поверхні.

База підзарядки

У разі зниження заряду акумулятора робот самостійно відправляється на базу підзарядки. Як тільки робот отримає сигнал про те, що батареї заряду залишилося мало, прилад самостійно відправиться і стане на базу підзарядки. Також вони здатні самостійно визначати скільки заряду батареї їм необхідно для того, щоб закінчити прибирання. Таким чином робот зарядиться не до кінця, а вирушить закінчувати цикл збирання. Після повного завершення роботи робот відправиться на базу підзарядки для повного заряду акумулятора. Середній час повної зарядки батареї - 2-3 години.

Якість прибирання

Багато хто вважає, що такий маленький прилад не здатний якісно прибирати приміщення. Насправді ж прибирання роботом пилососом нічим не поступається традиційному, а є навіть ефективнішим. За допомогою своїх малих габаритів він чудово проїжджає навіть у важкодоступні місця. Сила всмоктування робота пилососа топ рівня наближається до сили всмоктування традиційного пилососу. Також він чудово справляється не тільки з великим сміттям, а ще й з дрібними частинками до 2 мікрон. Щоб детальніше розібратися з якістю прибирання роботом пилососом, пропонуємо розглянути таблицю здібностей приладу на різних типах покриттів.

Здатність збирання на різних поверхнях

Гладкі поверхні (паркет, ламінат, лінолеум, кахель, наливна підлога) - Не завдають особливого клопоту в процесі збирання
- Завдяки прогумованим коліщаткам не ковзає поверхонь 
- Якісно прибирають навіть самий засохлий бруд
- У деяких моделях передбачено функцію вологого прибирання. Такі роботи можуть додатково протирати поверхню від пилу.
Килими та доріжки - Потужність сучасних пристроїв допомагає очищати ворсисті поверхні до 2см заввишки
- Прогумовані коліщата без проблем завозять робот на килими та доріжки
- Вбудовані турбощітки здатні намотувати на себе волосся та шерсть Ваших домашніх улюбленців
- Швидко та якісно прибирають килимові покриття

Типи щіток

Сучасні роботи пилососи оснащені основною турбощіткою та бічними щітками, які допомагають якісно прибирати сміття навіть у кутах. За рахунок свого швидкого обертання турбощітка чудово справляється з великим і дрібним сміттям, прибираючи так само шерсть і волосся.

Основна щітка буває кількох видів, їх плюси та мінуси ми розбирали в цій статті.

 • Ворсяна;
 • Пелюстка;
 • Гумова або силіконова;
 • Подвійна комбінована.

Вологе прибирання

Окрім стандартного прибирання, деякі моделі гаджетів також оснащені функцією вологого прибирання. Знизу корпусу розташовується ганчірка з мікрофібри, яка змочується водою, яка надходить з резервуара, розташованого всередині приладу. Повноцінне миття підлог ця функція замінити не здатна, але з пилом на поверхні впоратися. Правда до певного часу, ганчірка забруднюється і починає розвозити бруд.

Якщо Ви хочете акцентувати увагу саме на повноцінному миття підлог, відмінно для цієї справи підійде робот-полотер. У таких пристроях прибирання сміття йде на другий план. За рахунок своєї рухомої платформи внизу корпусу створюється ефект «відтирання» статі. Усередині таких роботів розташовані баки з водою, яку розпилює робот на підлогу. Завдяки ганчіркам із мікрофібри прикріпленим до рухомої платформи прибирання поверхонь проходить якісно і без розлучень.

Збір сміття

Очищення пилососу

Все сміття, яке пилосос збирає під час циклу прибирання, потрапляє в спеціальні контейнери, які розташовані в корпусі пристрою. Вони легко виймаються та очищаються. Варто зауважити, що чим більше контейнер для сміття, тим більше сміття здатне в нього уміститися. Для великих будинків рекомендується вибирати великі контейнери. Хороші пилососи для будинку оснащені великими кошиками для сміття, які здатні вмістити близько 500 мл.

Док станція

Найсучасніші пилососи для будинку оснащені додатковою функцією автоматичного скидання сміття. Тобто, як тільки робот отримає сигнал про те, що в пилозбірнику більше не залишилося місця, він самостійно оправиться на станцію підзарядки і скине все сміття у вбудований в базу, заздалегідь підготовлений мішок, здатний вмістити в себе 3 літри сміття. Від Вас потрібно лише час від часу замінювати смітник.

Фільтри

Окрім збирання, роботи очищають повітря через спеціально вбудовані щільні фільтри, залишаючи на ньому дрібні частинки пилу, випускаючи назовні очищене повітря.

Існує три типи фільтрів:

 • Грубий очищення– фільтрує повітря, що виходить з пилососа, затримуючи дрібні частинки пилу;
 • HEPA – здатний дуже дрібний пил до 2 Мкм;
 • UltraPerformance - затримує вдвічі більше дрібних частинок, а також оснащений захисною сіткою, яка продовжує термін експлуатації фільтра.

Система навігації та управління

Щоб робот міг самостійно працювати без допомоги людини, пристрій оснащений системою навігації. За системою навігації роботи поділяються на два типи:

 1. Контактний – при зіткненні з перешкодою змінюють напрямок роботи, і їдуть у протилежний бік, оснащені «м'яким» корпусом, який не дає роботу, пошкодиться;
 2. Безконтактний – робот за допомогою датчиків розпізнає перешкоду та об'їжджає її.

Різні роботи пилососи оснащені різними датчиками руху. Існує три типи датчиків:

 1. Оптичні: знаходять та об'їжджають перешкоди;
 2. Ультразвукові: допомагають роботу виїжджати за межі кімнати, заїжджати під меблі;
 3. Інфрачервоні: за допомогою їхньої роботи відчувають перепади висоти.

Керування

Увімкнути робот і встановити режим збирання можна за допомогою пульта Д/У, смартфоном, голосом або кнопками на корпусі пристрою. Особливу увагу варто приділити програмам у смартфоні. Крім того, що вони дуже зручні у використанні, вони ще володіють розширеними функціями, які допомагають якісніше проводити прибирання роботом. Додаток не тільки має архів прибирань та надає звітність про кожен цикл прибирання, а й оснащений функцією побудови карт приміщення. Завдяки їй роботи можуть запам'ятовувати не тільки планування кімнат, а ще й декількох поверхів.

Це дає можливість відправити робот не тільки на повне прибирання будинку, а й на швидке прибирання. Тобто якщо немає необхідності прибирати весь будинок, у додатку для смартфонів передбачена функція прибирання однієї кімнати. Ви можете надіслати робота прибирати лише кухню або лише спальню.

Найкращими роботами пилососами для дому стануть ті, що мають можливість програмування прибирання на кілька днів уперед. Це дозволить Вам повністю забути про прибирання, робот самостійно без нагадування розпочне роботу в той час, коли це буде зручно. Деякі моделі роботів пилососів також можна інтегрувати в систему Розумний дім.

Безпека

Якщо Ви господар великого будинку, який складається з декількох поверхів, то не варто турбуватися про безпеку робота. Звичайно пересуватися сходами роботи не здатні, але і впасти з верхніх поверхів їм не дадуть спеціальні інфрачервоні датчики руху. Завдяки їм пилосос відчуває перепади висоти.

Датчики руху робота допомагають не тільки об'їжджати перешкоди, а й збудувати картку Вашого приміщення. Робот самостійно визначить простір навколо себе, побудує карту з огляду на всі перешкоди і самостійно прокладе траєкторію, по якій він пересуватиметься. Ця функція робить роботу абсолютно автономною.

Якщо ж у будинку є місця, в які роботу не потрібно заїжджати, то цю проблему також легко вирішити. Для цього вже передбачені спеціальні «віртуальні стіни», у вигляді барил з ІЧ-променем , який при попаданні на робот блокує його роботу і не дає переїжджати через задані кордони. Також обмежувачами є спеціальні магнітні стрічки, наїжджаючи на які робот змінює напрямок своєї роботи.

Бують випадки, коли робот ненароком десь застряг чи перекинувся. Такі ситуації дуже рідкісні, але все ж таки можуть статися. Щоб довго не шукати розташування Вашого приладу, достатньо лише натиснути в додатку одну кнопку, і робот почне подавати гучні сигнали, завдяки чому Ви зможете швидко визначити його розташування. Ця функція дуже зручна, особливо для великих будинків.

Поради щодо вибору та купівлі робот пилососу для дому?

Радимо перед покупкою врахувати такі критерії:

Перед покупкою гарного робота пилососу для дому, радимо ознайомитись з рейтингами популярних моделей пилососів для дому.

 • Розміри робота - важливий пункт, адже спираючись на параметри пристрою можна передбачити його маневреність між меблями, прохідність під ліжками та диванами. Середні параметри робота пилососа найчастіше 35x35x8 см та вага 3,5 кг;
 • Рівень шуму. Якщо у Вас маленькі діти тварини або просто дратує сторонній шум, то радимо вибирати прилад з меншим рівнем шуму. І тут робот втратить у потужності. Рівень шуму, що видається роботом, можна порівняти зі звичайною людською промовою;
 • Розмір пилозбірника. Чим більший розмір контейнера – тим більше сміття він здатний умістити в собі відповідно очищення приладу буде проводиться рідше;
 • Наявність домашніх тварин. Якщо Ви щасливий власник домашнього улюбленця, то рекомендується вибирати прилади оснащені додатковими гумовими валиками, які не тільки чудово намотують на себе шерсть і волосся, але й легкі в очищенні.

Покупка робота пилососу

Розібравшись з тим, який робот пилосос краще купити для дому, ознайомтеся з парою рекомендацій щодо процесу їх покупки.

Для того, щоб вибрати найкращий робот пилосос для будинку, радимо ознайомитися з відгуками реальних покупців про цей пристрій. Популярні пилососи для дому виробляють компанії iRobot та NeatoRobotics. У комплектацію до пристрою обов'язково повинен додаватися гарантійний талон, який позбавить Вас витрат у разі поломки приладу. Також слід ознайомитися з наявністю розхідників у вільному продажу: знімні фільтри, бічні щітки, а для роботів з функцією вологого прибирання – змінні ганчірочки з мікрофібри.

І звичайно варто розуміти, що такий простий в експлуатації прибиральник, з таким складним внутрішнім механізмом, не може коштувати занадто дешево. Більш дорогі моделі виконані з якісних матеріалів, ніж бюджетні, що запобігає їхній частині поломки і гарантує тривалу і якісну роботу. І нагадаємо, що покупку пристрою краще робити у офіційного дилера на території Вашої країни.

Комментарии: