Як вибрати робот пилосос для квартири у 2022 році?
favorite_border
Доступно тільки зареєстрованим користувачам

Як вибрати робот-пилосос для квартири?

Кожному сучасному власнику квартир знайома проблема щоденного прибирання свого житла. Особливо ця проблема є гострою для тих, хто живе біля доріг, де при кожному провітрюванні приміщення на всі поверхні осідає багато пилу. Коли регулярне прибирання почало забирати багато часу та сил, на допомогу прийшли сучасні роботи-пилососи.

Якщо Вас втомило щоденне прибирання і Ви вирішили обзавестися таким корисним пристроєм, то рекомендуємо прочитати нашу максимально-докладну статтю про вибір та влаштування робота пилососа взагалі, а ця стаття допоможе Вам розібратися з тим, як вибрати робот пилосос для квартири.

 

Чому для прибирання квартири варто вибрати робот пилосос?

Цей невеликий прилад зі складним внутрішнім механізмом став справжнісіньким проривом на ринку побутової техніки. Роботи пилососи не мають великих шлангів і довгих шнурів, які в процесі збирання необхідно перемикати з розетки в розетку, не шумлять і не займають багато місця. Але найголовнішим їх плюсом є можливість абсолютно автономного прибирання без Вашої участі. Все, що потрібно від Вас – встановити потрібний режим прибирання на пульті Д/У, додатком через смартфон або за допомогою голосової колонки, і робот візьме всю брудну роботу на себе.

Роботи пилососи легко позбавляються найпоширенішого побутового сміття - волосся, шерсть тварин, крихти, пил, а роботи, які оснащені і функцією вологого прибирання ще й із засохлими плямами бруду на гладких поверхнях.

До речі про поверхні: роботи відмінно функціонують не тільки на ламінаті, кахлі, лінолеумі або паркеті, а також відмінно справляються з килимовими доріжками, і килимами з ворсом до 2 см. Датчики навігації допомагають орієнтуватися в перепадах висоти, і без проблем заїжджати килими. Зручне переміщення забезпечують гумові коліщатка, завдяки яким робот і здійснює переміщення поверхнями.

Окрім функції прибирання поверхонь, роботи завдяки своїм щільним фільтрам здатні так само очищати і повітря. Поглинаючи брудне повітря, робот пропускає його через фільтри, затримуючи при цьому дрібні частинки бруду і пилу. Таким чином, у приміщення виходить вже очищене повітря.

Про безпеку роботи робота так само не варто турбуватися. Для того, щоб прилад якісно та безпечно виконував свою роботу, існує два типи навігації роботів:

  • Контактна - робот має м'який бампер, завдяки чому при торканні предмета не псуватися ні робот, ні предмет. При торканні пилосос від'їде і продовжить роботу у протилежному напрямку;
  • Безконтактна - робот оснащений датчиками руху, яка допомагає роботі побудувати детальну карту приміщення з розташуванням усіх предметів у ньому.

У випадку, якщо заряд акумулятора у робота знизиться до мінімуму, він самостійно відправиться на базу підзарядки, і продовжить свою роботу вже зарядженим.

Давайте розглянемо детально для яких квартир розраховані роботи пилососи.

Який робот-пилосос краще купити для квартири?

Щоб розуміти, який робот пилосос купити для квартир, зауважимо, що найчастіше квартири складаються з невеликих кімнат, заставлених меблями, що здавалося б проблематично для роботів пилососів. Який робот пилосос краще купити для квартир? Для малогабаритних приміщень створені невеликі пристрої, які у висоту не перевищують 10 см, а найтонші роботи пилососи навіть 6 см заввишки.  Такі пилососи здатні прибирати маленькі приміщення до 50 кв.м.

Оскільки часто квартири щільно заставлені меблями, роботи оснащені функціями побудови карт, що допомагає роботам маневрувати між меблями, проводячи при цьому якісне прибирання та під нею. У випадку, якщо робот має контактну навігацію, пристрої обладнані м'яким бампером, який при зіткненні з меблями не пошкоджується та не пошкоджує меблі.

Функціонал робота дозволяє об'їжджати різноманітні перешкоди. Наприклад, на підлозі лежить предмет, який перебуває там непостійно. Робот самостійно виявить перешкоду завдяки своїм датчикам руху та змінить свою траєкторію руху. Найкращими роботами пилососами для квартир стануть ті, що оснащені інфрачервоними датчиками навігації. Це дуже зручно для малогабаритних квартир, в яких на підлозі можуть бути кабелі та різні дроти. Робот без проблем переїжджає їх, не заплутуючись у них.

Маленькі роботи пилососи для невеликих приміщень переміщаються прямою (назад-вперед, крім випадку, де треба обійти перешкоду), що дозволяє не пропускати жодного кута навіть на невеликих площах.

Вибираючи робот пилосос для невеликих квартир також варто спиратися на об'єм контейнера для сміття. Для невеликих квартир найоптимальнішим варіантом буде контейнер обсягом близько 250-300 мл. Але чим більший обсяг контейнера, тим рідше його доведеться очищати.

Багато робіт оснащено функцією скидання сміття в базу для підзарядки. Тобто робот здатний самостійно очистити контейнер від сміття, повернувшись на базу підзарядки, де буде заздалегідь приготовлений мішок для сміття. Таким чином про проблему очищення контейнера Ви зможете забути, залишається лише час виносити сміття.

Що ще треба знати при покупці робота

Купуючи робот пилосос насамперед потрібно не забувати, що від ціни залежить і якість пристрою, що купується. Більш бюджетні роботи більше схильні до поломок, оснащені слабкішими двигунами і мають менше функцій, що так само позначається на якості прибирання.

У комплектації з пристроєм обов'язково повинен входити гарантійний талон, який у разі поломки або некоректної роботи приладу позбавить Вас фінансових витрат на ремонт. Також зверніть увагу на наявність у вільному продажу розхідників для робота. Пам'ятайте, що купувати робот необхідно лише у офіційного дилера, який представлено у вашій країні.

Комментарии: