Як вибрати робот пилосос для басейну у 2022 році?
favorite_border
Доступно тільки зареєстрованим користувачам

Як вибрати робот-пилосос для басейну?

Хто з нас не любить плавати, особливо у спеку, у басейні? Здавалося б, дуже проста річ – чаша в землі, наповнена водою, але скільки емоцій від розваг у такій непересічній конструкції. Але існує зворотний бік – підтримання чистоти всередині басейну. Якщо протягом часу не обслуговувати басейн, то вода в ньому стає розсадником бактерій та мікробів. Звичайно існує багато варіантів очищення води та поверхні басейну, але ми поговоримо про найпростіший та найбезпечніший спосіб. Використання робота-пилососа.

Стаття є актуальною на Січень 2022 року!

Інформація у цій статті оновлюється з появою нових нюансів у роботі роботів для басейну. Ми стежимо за всіма змінами як у конструкційних, так і програмних особливостях даних пристроїв.

 

Короткий зміст:

  1. Кому потрібний робот для басейну?
  2. Принцип роботи
  3. Як підібрати робота для ваших умов?
  4. Управління роботом
  5. Безпека
  6. Як обслуговувати робота

Як з'явилися роботи пилососи для басейнів?

Після того, як проблема  чистоти басейнів стала рубом, стали з'являтися перші механічні ручні пилососи для їхнього очищення. Такі пилососи являли собою довгу палицю з прикріпленою на кінці щіткою. Як правило таким пристосуванням можна було очистити досить маленькі та неглибокі чаші басейнів, тому на зміну їм прийшли ефективніші обладнання – напівавтоматичні пилососи.

Ці помічники можуть регулювати інтенсивність потоку води, справлятися з різними забрудненнями, але все одно не могли працювати без сторонньої допомоги. Тому коли люди втомилися махати ціпками та сачками для прибирання, вони вигадали роботизованих прибиральників. Це пристрої, які здатні повністю автономно працювати та якісно очищати навіть найважчі забруднення та фільтрувати на досить великих площах.

Кому буде корисний робот пилосос для басейну?

  • Задовольнить цікавість тих, хто стежить за технічним прогресом та хоче за допомогою сучасних технологій спростити свій побут;
  • Буде безперечною знахідкою для тих, які люблять дивувати оточуючих;
  • Якщо Ви володієте басейном, прибирання якого затратне, як за часом, зусиллями, так і фінансово;
  • Тим, хто намагається використовувати якнайменше хімії і хоче скоротити її використання і для очищення води в басейні.

Про що ми розповімо в цій статті?

Якщо Ви щасливий власник басейну і зважилися на покупку сучасного пристрою для очищення, то ця стаття є однозначною для Вас. Далі ми розповімо, як працює робот пилосос для басейну, його переваги та нюанси використання. Варто згадати, що роботи для чищення басейнів бувають для домашнього чи комерційного використання у громадських басейнах. Вони мають суттєві відмінності, і, звичайно, до них пред'являються різні вимоги. У цій статті ми поговоримо про пристрої, які підходять для басейнів домашнього використання.

Робот пилосос для басейну: принцип роботи:

Що варто розуміти, говорячи про пилососи для басейну, як він працює? Робот пилосос для басейнів проводить інтенсивне, швидке та якісне чищення басейнів. Цей пристрій, не дивлячись на складну внутрішню конструкцію, дуже просто у використанні.

Принцип роботи пилососу для басейнів чимось нагадує роботу вакуумного пилососу. Такі роботи працюють без допомоги людини, оснащені датчиками руху для автономної роботи. За рахунок високої силі всмоктування робот здатний утримуватися як у горизонтальних, і на вертикальних поверхнях. Це робить його унікальним, адже їзда вертикально, під водою, та ще й при цьому забираючи поверхню – це не просто. Тому слід відзначити його ідеальну роботу на стінках басейну.

Пересування робот виконує за рахунок спеціальних коліс або гусениць. Усередині робот оснащений вакуумним насосом, за допомогою якого він присмоктується на поверхню. а також захоплює воду, яка циркулює у фільтрі робота і надалі виходить назовні вже очищеною.

Живлення робота відбувається за рахунок герметичного електрокабеля, який включається до звичайної розетки 220В. Варто взяти до уваги довжину кабелю, оскільки від нього залежить розмір басейну, в якому може функціонувати робот.

Робот може працювати на дні чаші, стінках та сходинці. Мінімальний розмір басейну – від 5 кв.м, що не може не тішити власників невеликих резервуарів. Максимальний розмір чаш вказується індивідуально для кожного пристрою, оскільки це залежить від довжини шнура. Зазвичай побутові роботи здатні працювати з басейнами до 25 метрів завдовжки та площею приблизно 80 квадратних метрів. Також слід відзначити чудову роботу на різних типах покриття чаш: плитка, мозаїка, плівка та композити.

Як користуватися пилососом для басейну? Для початку роботи слід підключити пристрій до кабелю, підключеного до живлення, перевіривши його на наявність пошкоджень. Далі опустіть пристрій у воду, щоб він розташувався на дні. На блоці живлення або за допомогою програми на гаджеті виберіть тип прибирання, який хочете провести і насолоджуйтесь часом і силами, які заощадите на чистці басейну.

Після того, як ви витягли робота з води і більше не плануєте його використовувати найближчим часом, вимкніть його. Не залишайте його увімкненим на суші, це може призвести до його поломки.

Як підібрати робота для ваших умов?

Роботи здатні очищати різні форми та типи поверхні чаш. Перед покупкою робота слід заздалегідь визначити тип покриття чаші, в якій йому доведеться працювати. Залежно від типу покриття вибирається тип пересування робота (на гусеницях або колесах) і щітки для очищення поверхні.

Щітки поділяються на комбі щітки (для плитки та плівки), та супер щітки для всіх типів покриття. Дані пристрої не рекомендується використовувати на каркасних та надувних басейнах, оскільки вони не підходять для їхнього прибирання через тип покриття даних резервуарів. Так як вони виконані з вінілу, покритого поліестером, це може призвести до збою в роботі пристрою, неможливості пересування та поганої потягу до поверхні.

Завдяки своєму принципу пересування та кріплення до поверхонь, такі роботи чудово справляються з різними формами чаш. За допомогою вбудованого датчика руху роботи визначають простір, будують маршрут і пересуваються басейном, що дозволяє якісно проводити прибирання чаш. Також слід зазначити, що і сходи в басейні для таких пристроїв не є проблемою. Важливо розуміти, що робот рахунок своєї конструкції може залишати незначні неочищені ділянки по краях квадратних конструкцій (зі з'єднанням стін під кутом 90 градусів). На жаль, жоден пристрій не здатний вирішити цю проблему. Якісно очистити стики під прямим кутом можна лише руками. Але цей маленький недолік є виправданим на тлі ідеально очищених поверхонь та чистої води без сміття та цвітіння.

Через постійний, потужний поток всмоктування вакуумним насосом, вода потрапляє в пилосос, де з високою швидкістю циркулює, залишаючи на стінках знімного багаторазового фільтр-кошика все сміття розміром до 2 мікрон.

У середньому час очищення басейну займає 2,5 години, але цей показник може бути іншим, залежно від розміру басейну, геометрії, стану води та звичайно режиму прибирання, яке Ви задали.

Порівняння роботи роботів різного способу переміщення:

Різні види підводних пилососів, що працюють в автоматичному режимі, мають відмінності через тип свого переміщення по поверхнях.

Деталі робота для басейну гусеничного типу пересування

Деталі робота для басейну колісного типу пересування

За даними таблиці можна визначити, який тип пересування пристрою підійде для роботи у Ваших умовах:

  Гусеничний тип Колісний тип
Тип покриття Більше підходять для чаш, виконаних із композитних матеріалів. Чудово працюють на всіх видах покриття чаш.
Форма чаші Безперешкодно працюють з будь-якими формами чаш. Безперешкодно працюють з будь-якими формами чаш.
Робота залежно від забруднення Прослизають на сильно забруднених ділянках вертикальних поверхонь. Функціонують на вертикальних та горизонтальних поверхнях незалежно від забруднень. Якщо є прослизання, можна замінити шини.
Робота зі сходами Справляються з ступенями та іншими перешкодами. Справляються з ступенями та іншими перешкодами.
Щітки Знімні щітки, які підбираються залежно від покриття. Знімні щітки, які підбираються залежно від покриття.
Продуктивність Якісно та швидко справляються з очищенням басейнів. Якісно та швидко справляються з очищенням басейнів.

За допомогою цих даних ви зможете орієнтуватися як вибрати робот пилосос для басейну вашої форми та покриття.

Наочно ознайомиться з тим, як працює пилосос для басейну допоможуть відео, які ви можете переглянути нижче.

 

Керування роботом та зручність користування:

Часто виникає питання при роботі з автоматичним пилососом для басейну – як ним користуватися? Керування роботом, можливе за допомогою блоку живлення/управління, що знаходиться на суші, або з програми в телефоні або планшеті. Деякі пристрої мають у своїй комплектації пульт із системою Kinetic (управління рухом руки). Це пульти дистанційного керування, оснащений функцією зчитування рухів, для вказівки напряму роботи одним рухом руки.

Окрім зручностей управління роботом за допомогою блоку та пульта Д/У, додаток у смартфоні має більш розширені функції. Наприклад: дистанційне керування вперед-назад, функція програмування прибирання на кілька днів вперед, увімкнення/вимкнення, виконання циклу очищення, довідка, архів прибирань та різні показання з датчиків робота. Програми підтримуються як пристроями Android, так і пристроями на базі IOS, і є дуже простим у використанні.

Як почистити басейн пилососом, не контролюючи його роботу? Роботу можна запрограмувати на кілька режимів роботи: стіни, ватерлінія або прискорений режим Quick (тільки дно), або комбіновані режими (все відразу, дно+стіни, тільки ватерлінія). Датчики руху та функція побудови маршруту для прибирання дозволить власнику не перейматися процесом прибирання. Якщо навіть робот зісковзне зі стінок або перевернеться, він самостійно повернеться у вихідне положення і продовжить свою роботу.

Кабель пристрою оснащений спеціальними поплавцями. які завжди знаходяться на поверхні води, що дозволяє кабелю не заплутуватися в процесі збирання.

Після закінчення прибирання прилад досить важко самостійно витягнути з води, оскільки він важить близько 5 кг + маса заповненої води. Для того, щоб полегшити вилучення більш дорогі роботи оснащені спеціальною функцією. Її суть полягає в тому, що після закінчення роботи робот спливе на поверхню і чекатиме, доки його заберуть. У міру вилучення вода з робота виливається, таким чином Ви дістаєте його без додаткової ваги рідини.

По завершенні циклу очищення прибирання контейнери зі сміттям необхідно очистити від забруднень, просто промивши їх під проточною водою, після чого робот готовий до подальшої експлуатації.

Для зручності транспортування та зберігання в комплекті до пристрою передбачені переносні візки на коліщатках. Вони дозволять зручно та безпечно без пошкоджень возити робот із місця на місце.

Безпека при використанні робота для басейну:

Здавалося б, електричний прилад, що працює у воді – це небезпечно, але у даних пристроях безпека продумана до дрібниць. Насамперед варто відзначити матеріал, з якого виготовлені роботи. Завдяки високоякісному пластику, який дуже стійкий до вологи, корпус та внутрішні частини при правильній експлуатації функціонуватиме дуже довгий час.

Оскільки роботи розраховані на роботу у воді, на суші пристрій слід вимкнути. Завдяки датчикам виходу з води пристрій оснащений додатковим захистом двигуна і робот припиняє свою роботу після того, як піднявся на поверхню, що додає роботу пилососу для басейну переваги у сфері безпеки.

Деякі пристрої оснащені датчиком контролю температури. Завдяки їм прилад не здатний працювати за несприятливого для нього температурного показника.

Для зручного використання та уникнення травм слід проводити прибирання роботом без людей у ​​басейні. Також слід зазначити, що розетка, до якої буде підключатися пристрій, повинна бути захищена від вологи, щоб уникнути короткого замикання та пошкодження приладу.

Відмінність дешевих та дорогих пристроїв:

При купівлі робота для чищення басейнів слід розуміти, що більш дешеві моделі будуть відрізнятися якістю матеріалів, з яких виконані механізми, функціональністю та наявністю різних програмних “фішок”, що позначатиметься на безпеці, довговічності та якості прибирання басейнів.

>

Лідерами серед виробників роботів-пилососів для басейнів є дві європейські компанії Dolphin та Zodiac. Саме вони задають тренди для всієї індустрії вцілому.

Потрібні розхідники:

При використанні робота деякі його комплектуючі періодично треба буде змінювати. Якщо цього не робити, прибирання буде проводитися не так ефективно, а прилад прослужить Вам не довго.

Щітки, якими очищаються басейни. Найчастіше використовуваний витратний матеріал, який після кожного прибирання слід очищати, а іноді змінювати, у міру їх зносу.

Колеса/гусениці, якими пересувається прилад, також здатні зношуватися. Замінюйте валики та колеса в міру їх механічного зношування або пошкоджень.

Фільтр-кошики теж періодично треба замінювати. Вони існують різної густини. Щільність кошика підбирається виходячи з передбачуваної фракції сміття, яке вони утримуватимуть. Рекомендований період використання фільтр-кошика не більше року.

 

Для зручного зберігання та транспортування в комплектацію деяких видів роботів входять візки та чохли. Якщо у Вашій комплектації вона не передбачена, рекомендуємо її придбати.

На що ще звернути увагу при покупці робота?

При покупці рекомендуємо звертати увагу лише на перевірений та сертифікований товар, представлений офіційним дилером у Вашій країні. Це позбавить Вас можливих проблем у гарантійному обслуговуванні та купівлі витратних матеріалів.

Автори статті: Єлизавета Москаленко, Кукуш Артем

Рекомендуємо вибірки наших роботів:

Комментарии: