Як вибрати робота для миття вікон та кахлю у 2022 році?
favorite_border
Доступно тільки зареєстрованим користувачам

Як вибрати робот для миття вікон та кахлю?

У еру цифрових технологій людство винайшло безліч корисних і навіть фантастичних речей, які щодня здатні спрощувати наше життя, зробити його комфортнішим і приємнішим. Щодня на побутові клопоти йде багато часу, саме тому будинки і квартири все частіше наповнюються додатковими електронними помічниками. Одним із таких помічників є робот мийник вікон.

Ця стаття допоможе тим, хто наважився полегшити своє життя покупкою робота для миття скла, дзеркал та кахельних покриттів. Ми допоможемо визначитися з вибором та придбати пристрій, який ідеально підійде саме Вам.

Стаття є актуальною на Січень 2022 року!

Інформація в цій статті оновлюється в міру появи нових нюансів у роботі роботів для миття вікон. Ми стежимо за всіма змінами як у конструкційних, так і програмних особливостях даних пристроїв.

 

Короткий зміст:

 1. Кому потрібен робот-мийник вікон?
 2. Принцип роботи
 3. Види роботів-скломийників
 4. Безпека використання
 5. Як підібрати робота для ваших умов
 6. Управління роботом
 7. Як обслуговувати робота

 

Як з'явилися роботи для миття вікон?

Як тільки люди почали стикатися з проблемою важкодоступності до миття вікон, та ще й на висоті, стали розроблятися ідеї, з приводу того, як їх очистити? Першими пристроями, що полегшили збирання вікон стали телескопічні палиці та шкребки. Але не завжди можна розрахувати довжину ручки, та й такий спосіб очищення є не зовсім якісним. Далі у продажу стали з'являтися магнітні щітки, одна сторона якої була всередині приміщення, інша - зовні. Такий спосіб очищення був зручнішим, проте віднімав велику кількість часу і сил. Відштовхуючись від таких проблем, стали з'являтися перші роботи миття вікон.

 

Спочатку у продаж вийшли магнітні роботи. Вони працювали за тим же принципом, що й магнітні щітки – за рахунок двох частин, які кріпилися на обидві сторони скла. На зміну магнітним роботам стали випускатися вакуумні роботи, які є затребуваним пристроєм для очищення не тільки вікон і склопакетів, але і кахлів, дзеркал і навіть меблів. Про них ми й поговоримо у цій статті.

Кому потрібний робот-мийник вікон?

 • Шанувальникам новинок техніки, які намагаються бути «на гребені хвилі» технічного прогресу;
 • Любителям дивувати оточуючих та спостерігати їх захоплені погляди;
 • Власників великої кількості склопакетів або кахельного покриття, які не хочуть витрачати багато часу та сил на їх прибирання;
 • Тим, для кого своя особиста безпека над усе. Маючи цього робота Вам не доведеться ризикувати життям для того, щоб вимити вікна зовні;
 • Якщо у Вас є важкодоступні долі скління, де просто неможливо провести очищення класичними способами;
 • Для власників офісних будівель або приміщень із великою кількістю фасадного скління. Роботи працюють швидко та не вимагають «зарплати»;
 • Людям пенсійного віку та тим, чиї можливості обмежені. Роботом можна легко та швидко керувати, не докладаючи до цього майже жодних зусиль і не сходячи з місця.

Про що ми розповімо в цій статті?

У 2021 році вибір роботів пилососів для миття вікон і кахлю настільки великий, що людині, яка раніше не стикається з ними, дуже складно зробити правильний вибір. Адже від того, в яких умовах експлуатуватиметься робот, залежить його функціональний стан і якість прибирання. Якщо бездумно купити перший робот, що попався, то з величезною часткою ймовірності, він не буде справлятися зі своїми прямими обов'язками, а Ви даремно витратите гроші і розчаруєтеся в даному виді техніки.

У даній статті ми розповімо принципи роботи різних підвидів роботів для миття вікон, їх функціональні та програмні можливості, а також дамо рекомендації щодо їх використання.

Базовий принцип роботи роботів для миття вікон:

Робота кріпиться до поверхні за допомогою вакуумного насоса. Грубо кажучи, робот присмоктується до вікна. Завдяки високій силі всмоктування він міцно тримається на скляних поверхнях. Достатньо ввімкнути пристрій та прикріпити до вертикальної скляної або кахельної поверхні.

Не варто турбуватися про те, що робот може раптово впасти, адже він кріпиться до поверхні з досить високою силою. Робот  витримує силу на відрив у 150 KGF. Грубо кажучи, він відірветься від поверхні, якщо його смикне щось масою зі слона. Але звичайно у даних пристроїв є кілька рівнів безпеки. Про це ми поговоримо нижче.

У комплектацію роботів входить електрокабель з блоком живлення від звичайної електромережі. Саме він дозволить пристрою працювати безперервно від електромережі. Але з кожним днем ​​технології прогресують і у світі вже існують роботи мийників вікон, які працюють тільки від акумуляторної батареї.

При виборі робота зверніть увагу на довжину кабелю та спосіб його кріплення до роботи (з додатковою закруткою для збільшення безпеки або без). Стандартна довжина кабелю – 5 метрів. Якщо Ваші вікна довші, то із проблемою короткої зарядки допоможе впоратися звичайний побутовий подовжувач.

Робот мийник вікон є багатофункціональним пристроєм, який можна використовувати для очищення практично будь-яких вертикальних і горизонтальних поверхонь. Він може мити не лише вікна, а й кахель, дзеркала і навіть полірувати меблі. Найчастіше звичайно його купують для миття вікон та кахлю. Більшість приладів здатні працювати як з гладкими, так і з рельєфними поверхнями, а також без рамкового скла.

Види роботів для миття скла:

Існує два типи роботів мийників вікон: квадратний і прямокутний з дисками, що обертаються. Незважаючи на виконання однієї і тієї ж функції, квадратний і прямокутний робот мають чимало відмінностей не тільки у формі.

Для початку ми покажемо Вам з яких базових деталей та комплектуючих складаються обидва типи роботів, а далі розповімо подробиці.

Прямокутний робот з дисками, що обертаються:

Що знаходиться на прямокутному роботі пилососу для вікон

У прямокутного робота з дисками, що обертаються, система присмоктування знаходиться в двох обертових «ногах». При русі, робот здійснює зигзагоподібні рухи, завдяки яким він і переміщається по поверхнях. На диски одягається серветками із мікрофібри. Завдяки такому способу переміщення прилад здатний якісніше виконувати свою роботу навіть на найзабрудненіших ділянках. Диски, покриті ганчірками, що обертаються, додатково очищають бруд, який сильно в'ївся, при цьому не залишаючи слідів і розлучень.

Робот має по периметру датчики країв, що дозволяє йому визначати межі скла. Для роботи на безрамковому склі у робота є спеціальна система визначення меж. Робот міряє можливість присмоктування до поверхні, якщо сила присмоктування падає, то прилад сприйме це як межу, за яку йому не можна виїжджати.

Робота квадратної форми з нерухомими щітками:

З чого складається квадратний робот для миття вікон

Квадратний робот слід вибирати для більших скляних поверхонь, тому що він охоплює великий периметр і здатний набагато швидше очистити поверхню. Пересування робот здійснює за допомогою спеціальних гусениць. Як і прямокутні роботи, квадратні також оснащені вакуумним насосом який знаходиться внизу корпусу, що дозволяє утримуватися на склопакетах у вертикальному положенні. Існують роботи в яких конструкційно може повертатися його середина, тим самим прискорюючи його пересування та виїзд із кутів.

 

Знизу корпус перекриває знімна квадратна серветка їх мікрофібри.

Квадратні роботи по кутах оснащені спеціальними датчиками руху. Завдяки їм пристрій чітко розуміє, до якого місця воно може працювати, і не виходить за межі скляної поверхні. Багато моделей квадратних роботів оснащені шкребками, які розташовані по його периметру. Вони дозволяють очищати шлях робота від зайвої вологи, не дозволяючи ковзати йому мокрою поверхнею. Завдяки цьому зчеплення приладу з поверхнею стає набагато кращим.

Рекомендовані умови експлуатації роботів:

Обидва типи роботів чудово справляються з поверхнями всередині приміщення. Але слід брати до уваги характеристики роботи для їх зовнішньої роботи. Так, через кліматичні умови може бути обмежена робота роботів, які мають у складі силіконові деталі. Через надмірну спеку силікон починає плавитися, а через низькі температури – тверднути. Користуватися такими пристроями зручно за температури близько +20℃. Роботів, що не мають у складі силіконових деталей, можна використовувати при температурі близько +5℃. Так само, як і будь-який електронний пристрій, не рекомендується використовувати роботів у дощову погоду. Не рекомендується використовувати пристрої при мінусових температурах, а також при температурах понад +40℃.

Безпека використання роботів-пилососів:

Роботи мийники вікон є цілком безпечними у роботі. Існує кілька етапів захисту від падіння приладу:

 1. У випадку, якщо робот був відключений від живлення, у пристрої передбачена акумуляторна батарея;
 2. Якщо ж Ви не встигли зняти пристрій до того, як запас заряду закінчиться, існує другий рівень захисту пристрою від падіння - страхувальні елементи (мотузки або троси).

Розглянемо докладно принцип роботи кожного з них. Крім мережевого шнура, від якого робот безперервно здатний працювати практично безперервно, пристрій оснащений акумуляторною батареєю. Вона дозволяє продовжувати роботу триматися на склі ще 15-25 хвилин, після відключення приладу з мережі, або на випадок позапланового відключення електрики. Резервного запасу батареї цілком вистачить, щоб Ви встигли зняти пристрій з поверхні. Про те, що заряд біля приладу знизився до мінімуму, вам повідомлять спеціальні індикатори, звукові сигнали та сповіщення, у тому числі і на смартфон.

У випадку, якщо користувач все-таки не встиг зняти пристрій після закінчення заряду, для додаткової безпеки приладу, в комплекті передбачені страхувальні елементи у вигляді шнурів або мотузок. Зрозуміло, ви повинні їх спочатку прикріпити. Одна частина мотузки прикріплена безпосередньо до корпусу пристрою, другу можна прикріпити до будь-якого більш-менш важкого предмета (батарея, карниз, стіл, диван і т.д.), на карабін. Деякі пристрої мають у комплектації спеціальні елементи - присоску-кріплення на вікно. Якщо харчування робота, у тому числі й від АКБ, закінчилося, він просто фізично повисне на цьому страховому шнурі і не впаде на землю.

Порівняння роботи роботів у різних умовах:

Наступна таблиця покаже Вам, який з типів робота мийника вікон та кахлю найкраще підходить для різних умов.

  Квадратний Прямокутний
Форма рами.
Безрамкове скло. Рельєфне скло та декоративна розкладка.
Справляється з безрамковим склом, оскільки мають датчики по периметру. Не справляється із закругленими рамами.
Підходить для всіх типів поверхонь, навіть рельєфних. Переїжджає декоративну розкладку.
Справляється з безрамковим склом, тому що мають датчики  перепаду тиску при всмоктуванні.
Добре підходить для стекол із закругленими рамами.
Підходить для всіх типів поверхонь, навіть рельєфних. Не може подолати декоративну розкладку.
Робота на кахлі Очищає кахель не гірше за скляні поверхні, не залишаючи видимих ​​розлучень. Максимальна ширина міжплиткових швів – 15 мм. Очищає кахель не гірше за скляні поверхні, не залишаючи видимих ​​розлучень. Максимальна ширина міжплиткових швів – 15 мм.
Вологість кахлю/скла Низька ефективність роботи на перезволоженому склі або кахлі через переміщення на силіконових гусеницях, які можуть прослизати по поверхні. Добре виконує свої функції і на мокрому склі та кахлі за рахунок способу свого пересування.
Робота в кутах Швидко та безпечно виконують свою роботу в кутах. Через датчики розташовані по кутах, не до кінця до них дістають (не зачищеними залишається буквально 5мм) Швидко та безпечно виконують свою роботу в кутах. Через свою форму не до кінця до них дістають (не зачищеними залишається буквально 5мм)
Якість чищення залежно від забруднення Добре справляються із забрудненнями різних типів, не залишаючи при цьому розлучень. Більш якісно проводять прибирання, справляються з будь-яким рівнем забруднень, у тому числі й такими, що в'їлися, не залишаючи розлучень.
Робота сухими/вологими щітками.
Автоматичне розпилення миючого.
Проводять як вологе, так і сухе прибирання. Завдяки вбудованій функції розпилення миючої рідини спрощується збирання. Проводять як вологе, так і сухе прибирання. Завдяки вбудованій функції розпилення миючої рідини спрощується збирання.

Допустимі характеристики поверхонь для якісної роботи роботів:

Слід звертати увагу на габаритні характеристики кожного робота, адже мінімальний розмір вікна, яке може почистити робот ~ 35x35 см. Через свої габарити прилад просто не здатний прибрати вікно менших розмірів. Середній розмір робота становить близько 27 см завдовжки і 10 см заввишки. Важить робот у середньому 2,5 кг.

Так само потрібно взяти до уваги те, що жоден сучасний робот ще не може відмивати кути повністю. Округлі роботи не вписуються у форму кутів, а квадратні оснащені датчиками, які дозволяють їм виконувати прибирання занадто близько до країв. Це ще раз підтверджує факт безпечної роботи роботів. Неочищені кути півсантиметра не є глобальною проблемою, злегка забруднені кути не будуть особливо помітні на тлі ідеально вимитого вікна.

Працюючи з кахельним покриттям зверніть увагу, що в місцях, де знаходяться стикується плитка один з одним, сила присмоктування робота слабшає, але це не знижує якість прибирання роботом поверхні. Проблема може виникнути у тому випадку, якщо шви перевищують розмір 15 мм. У такому разі робот подасть вам спеціальні сигнали, яким вкаже недостатню силу присмоктування приладу до поверхні. У решті випадків роботи продовжують нормально.

Робот може проводити як сухе, так і вологе прибирання. Для вологої, Ви повинні нанести миючу рідину/воду на мікрофібру вручну. Але все більше сучасних роботів оснащуються спеціальним розприскуючим модулем, який розбризкує рідину на скло автоматично. Просто залийте в прилад рідину для скла або звичайну воду, і вона сама зможе розпорошувати її на поверхню скла. Більше того, робот сам визначить ступінь забруднення вікна і самостійно дозуватиме потрібну кількість рідини для більш якісного очищення. Це дозволяє роботу проводити більш якісне очищення поверхні без розлучень та слідів. Витрата рідини при цьому мінімальний – 1мл.в середньому на 1 м.кв.

Керування роботами-склоочисниками:

Управління роботами може здійснюватися кількома способами: пультом або додатком у смартфоні або планшеті. Управління зі смартфону, як правило, доступне в дорожчих різновидах таких роботів.

У більшості роботів передбачено два типи прибирання: автоматичний та ручний. В автоматичному режимі робот самостійно аналізує, як йому оптимально спланувати своє пересування поверхнею і в процесі роботи може коригувати інтенсивність очищення. У ручному режимі Ви можете керувати його рухами. Наприклад, їхати вліво або вправо, вниз або вгору.

Всі функції, які є на пульті, так само легко можна знайти і в додатках, які підтримуються як на Android, так і на IOS.Хороші виробники прагнуть робити додаток зручними простим у використанні.

Окрім базових функцій управління, smart-управління через мобільний додаток додає численний ряд переваг. Ви можете коригувати роботу свого розумного помічника звідки завгодно. Встановлювати режими збирання, коригувати потужність та інші параметри. Дивитися та аналізувати статистику тощо. Під час інсталяції програми можна дозволити надсилання повідомлень на смартфон. Ви будете повідомлені про закінчення циклу прибирання, відключення живлення та можливі помилки. Це дуже зручна та важлива функція для контролю над пристроєм. Вам не доведеться стежити за роботом під час роботи, ви можете спокійно займатися іншими справами.

Потрібні комплектуючі та витратні матеріали:

У роботах для миття вікон є три види витратних матеріалів, які необхідно періодично змінювати. Якщо цього не робити, то починає страждати на якість прибирання в цілому. Важливий момент експлуатації. Вимикайте робота з мережі, якщо не використовуєте. Зливайте рідину з розпилювального бака та не залишайте вологі мікрофібри на пристрої.

Багаторазові ганчірочки з мікрофібри. Найчастіший для зміни витратний матеріал. Як правило, їх йде кілька штук у комплекті. Є окремо для сухого та вологого прибирання. Їх можна і потрібно прати у міру забруднення. Орієнтовний термін служби ~ 30 циклів прання.

Подовжувач кабелю живлення. Як і будь-який кабель, його можна перебити або порізати. Не використовуйте пошкоджений кабель. Змінюйте у міру механічного зношування або пошкодження.

Кріпельне кільце для роботів з дисками, що обертаються. Якщо використовувати робота акуратно, то міняти їх не треба. Змінюйте у міру механічного зношування або пошкодження

Бак для розпилення рідини, що вбудовується. Змініть у міру механічного зносу або пошкодження.

Базові відмінності роботів для миття вікон різних цінових категорій:

Слід брати до уваги, що дешевші моделі роботів будуть виконувати роботу не так ефективно, відзначаться потужністю присмоктування і як наслідок безпеки, обсягом акумулятора, матимуть менше функцій та технічних нюансів. Через низьку якість пристрою рівень поломок набагато вищий, якість деталей, як правило, залишає бажати кращого.

Зараз лідерами на ринку даних приладів є дві компанії: Hobot та Ecovacs.

Hobot - Тайванська компанія з виробництва роботів-прибиральників перша вигадала робот для миття вікон і досі зберігає своє лідерство у цій сфері.
Поряд з нею стоїть компанія Ecovacs, яка має за спиною понад 20 років роботи та досліджень у цій категорії. Вони роблять гарні роботи для вікон. На європейському ринку технологій вони посідають перше та друге місце у розробках даної галузі.

На що ще слід звернути увагу при покупці робота?

Насамперед слід ознайомитися з характеристиками та функціоналом мийника вікон. Якщо ж ви вже визначилися з моделлю і вирішили придбати цей пристрій, обов'язково купуйте оригінальний та сертифікований пристрій у офіційного дилера на території Вашої країни. В цьому випадку у Вас буде доступ до оригінальних витратних матеріалів, гарантійного сервісу. Це позбавить Вас неприємностей, пов'язаних з обслуговуванням робота.

Автори статті: Єлизавета Москаленко, Кукуш Артем

Рекомендуємо вибірки наших роботів:

Комментарии: